Voikohan GM900:seen jälkiasentaa ajotietokoneen näytön niin helposti, että hakee romarilta sen ja lätkäsee kiinni? Vai tarviiko johdotuksia/aktivointeja jostain?
ajotietokoneen näytön jälkiasennus
6
557
Vastaukset
- ng900
homma, sen kun nyhtäset vanhan pois ja pukkaat
uuden tilalle. Tietenkin muistat liittää
johtoliittimen kiinni. Yhtä helppo homma kuin
töpselin laittaminen seinään.
Ei tartte mitään aktivointeja koodauksia...
Hyvä on pitää clear nappia pohjassa 8 sekkaa asennuksen jälkeen jolloin
romikselta saadun tieturin muisti nollautuu. Se tosin varmaan nollautuu muutenkin kun se on ollu irti piuhoista... - Turbo Sensonic
Ainakin SID2:n tilalle voi asentaa SID3:n, koska olen itse tehnyt sen ja hyvin toimii. Sitä en tiedä, toimivatko SID2/3 SID1:n tilalla.
- tero
Olin vähän epäselvä.
Eli kyseisessä autossa ei ole asennettuna tällähetkellä ajotietokonetta ollenkaan(ei siis SID näyttöä).
Tai jos pilkkua viilaan, niin ajotietokone on kait kaikissa, mutta kaikkia tieto annetaan kojetaulun valoilla ;)
muuttaako asiaa? - tero
Eli kyseisessä autossa ei tällä hetkellä ole ajotietokonetta ollenkaan (tai näyttöä).
Ajotietokone kait on, mutta näyttönä toimivat vain kojetaulun valot.
eli onnistuuko näin?- Turbo Sensonic
Jos autossa on liitin ajotietokoneelle (SID), niin pitäisi onnistua.
- tero
Turbo Sensonic kirjoitti:
Jos autossa on liitin ajotietokoneelle (SID), niin pitäisi onnistua.
sellainen 1x4cm suurinpiirtein oli siellä vapaana.
Täytyy tarkastaa vielä johdotukset.
Olisi kiva saada saabin oma cd-radio, johon tarvitsen sen näytön myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135