Mitä raha tarkoittaa unissa?
Näin unta, että olin kaupassa ja maksoin ostokseni ja minun piti saada takaisin vähän päälle 400€ mutta sainkin 501€. Ja lähdin sitten ulos niinkun en olis huomannu saaneeni liikaa takaisin. Lähdin juoksemaan jollekkin kapealle kujalle pakoon, sillä luulin että joku olisi juossut perääni ylimääräisten rahojen vuoksi. Ketään ei kuitenkaan tullut ja sain pitää rahat. Sain rahat setelinä ja euronkolikkona.
Toinen uni oli sellainen, että minulla oli iso kipollinen rahaa ja otin säästöpossun ja ajattelin laskea sen ison kipon rahat. Ja silti vielä pölleiön rahaa vaikka kipossa oli runsaasti käteistä kolikoina.
Mitä tää vois tarkottaa?
Rahaa unessa
1
2714
Vastaukset
- -Siipirikko-
Hei vaan
Yleensä numerot, myös rahaan liittyvät, viittaavat johonkin sinuun liittyvään asiaan kuten päivämääriin, päivien, viikkojen kuukausien tai vuosien lukumääriin tms.
Nyt voisit laskea unennäkemisen yöstä eteenpäin ensin 400 vrk, sitten 501. Mitä päiämääriä tuli esiin, sinulle merkittäviä jollakin tapaa? Paina mieleesi ne.
Entä jos lasket taaksepäin, mitä merkittävää oli tapahtunut yli vuoden takaisissa ajoissa?
Jotkut luvut ovat sellaisia, että niistä kannattaa tipauttaa nollat perästä pois mutta koska tuo 501 on oikeaan lukuarvoon päättyvä, on ehkä syytä huomioida 400:ssa myös nuo kaksi nollaa.
Ne voivat olla myös konkreettisesti rahaa merkitseviä summia. Ehkä jonkin velan määrä, mikä sinulla on vielä maksettavana. Tai olet aikeissa ottaa vippiä? Tai olet juuri tuollaisen summan tarpeessa nyt kun lasket laskujesi määrän? Onko rahaa tulossa jostain tuonkaltainen summa?
Hiukan viittaisi kyllä jonkinlaiseen vilpillisyyteen tuo kaupasta ulos juoksu mutta sen ei oikeassa elämässä tarvitse olla mitään kovin kummoista sillä alitajuntahan liioittelee aina tehden kärpäsistä härkäsiä, kuten sanotaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943879Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per751324Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101169Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020951- 46944
- 48881
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt214839Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä106652