Mitä raha tarkoittaa unissa?
Näin unta, että olin kaupassa ja maksoin ostokseni ja minun piti saada takaisin vähän päälle 400€ mutta sainkin 501€. Ja lähdin sitten ulos niinkun en olis huomannu saaneeni liikaa takaisin. Lähdin juoksemaan jollekkin kapealle kujalle pakoon, sillä luulin että joku olisi juossut perääni ylimääräisten rahojen vuoksi. Ketään ei kuitenkaan tullut ja sain pitää rahat. Sain rahat setelinä ja euronkolikkona.
Toinen uni oli sellainen, että minulla oli iso kipollinen rahaa ja otin säästöpossun ja ajattelin laskea sen ison kipon rahat. Ja silti vielä pölleiön rahaa vaikka kipossa oli runsaasti käteistä kolikoina.
Mitä tää vois tarkottaa?
Rahaa unessa
1
2712
Vastaukset
- -Siipirikko-
Hei vaan
Yleensä numerot, myös rahaan liittyvät, viittaavat johonkin sinuun liittyvään asiaan kuten päivämääriin, päivien, viikkojen kuukausien tai vuosien lukumääriin tms.
Nyt voisit laskea unennäkemisen yöstä eteenpäin ensin 400 vrk, sitten 501. Mitä päiämääriä tuli esiin, sinulle merkittäviä jollakin tapaa? Paina mieleesi ne.
Entä jos lasket taaksepäin, mitä merkittävää oli tapahtunut yli vuoden takaisissa ajoissa?
Jotkut luvut ovat sellaisia, että niistä kannattaa tipauttaa nollat perästä pois mutta koska tuo 501 on oikeaan lukuarvoon päättyvä, on ehkä syytä huomioida 400:ssa myös nuo kaksi nollaa.
Ne voivat olla myös konkreettisesti rahaa merkitseviä summia. Ehkä jonkin velan määrä, mikä sinulla on vielä maksettavana. Tai olet aikeissa ottaa vippiä? Tai olet juuri tuollaisen summan tarpeessa nyt kun lasket laskujesi määrän? Onko rahaa tulossa jostain tuonkaltainen summa?
Hiukan viittaisi kyllä jonkinlaiseen vilpillisyyteen tuo kaupasta ulos juoksu mutta sen ei oikeassa elämässä tarvitse olla mitään kovin kummoista sillä alitajuntahan liioittelee aina tehden kärpäsistä härkäsiä, kuten sanotaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4586553Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1823885Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1092521Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit262030Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1371414Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751305- 681156
- 631095
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te771069- 441013