Tuli katsottua tämä vuokraamosta haettu tekele nimeltään Jason X joka on siis Friday 13th osa 10 toisinsanoen. Eli kyseessä on kauhuleffa joskin uskomattoman tylsästi tehtyä sellaista.
Nämä on jo nähty niin monesti että vähänkin elokuvia seurannut henkilö varmasti haukottelee puolet elokuvasta ja loput puolet viettää aikansa jossain muualla kuin elokuvan ääressä.
Uskomatonta miten joku vielä jaksoi aloittaa tällaisen elokuvaprojektin tekemisen. Kyse ei kuitenkaan saattanut olla rahan tekemisestä koska ei tämän kaltaisilla vedätyksillä mitään voittoja tehdä.
*/*****
Jason X
3
441
Vastaukset
- Metros
Ikävä sulle jos et pitänyt :) Minusta leffa oli ihan siisti, kunhan sen katsoo sillä silmällä että odotettavaissa kieli poskessa Badass meininkiä niin jaa mitä odottaa :)
- KillMeImHere
Oli ihan hauska elokuva mun mielestä, mut olin kyllä pilvessä kun katsoin :p
- THEY FAILED!!
Ton surkeemmaks ei kukaan voi enää vetää klassikkoleffaa! Uskomatonta paskaa kaikkine typerine aseilla räiskintöinen ja pornokohtauksineen. Jasonin osaa näytellyt tyyppi oli sekin failed päästä varpaisiin.
Futuristisuus oli mennyt kaikessa kliseisyydessään ihan pelleilyks eikä ihmisetkään olleet mitään muuta kuin tämän päivän normaaleja nuijia maineen perässä.
Yksinkertaisesti todella perseestä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa625182Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370