Voittoporukan ammattitaito?

topikoo

Hienosti on taas jätetty osumarivi pelaamatta, mutta viereiset rivit on miinoitettu huolella:

4- 4 2- 5 1- 1 0,019597568
4- 4 2- 5 1- 2 0,023517081
4- 4 2- 6 1- 2 0,007839027
4- 4 2- 6 1- 3 0,007839027
4- 4 2- 6 1- 4 0,007839027
4- 4 2- 6 1- 5 0,007839027
4- 4 2- 6 1- 6 0,007839027
4- 4 2- 6 2- 1 0,007839027

Oikea yhdistelmä oli siis 4-4,2-6,1-1 jota oli pelattu 40 sentillä ja jonka lopullinen kerroin oli 566319. Kerroin olisi tietysti pudonnut kolmanneksella, jos Voittoporukka olisi sitä minimipanoksella pelattu. Ilveksen 2-1 voitolla olisi siis tullut osuma kuten yltä näkyy, mutta sitäpä olikin pelattu 80 sentillä. Jos se taho, jolta Voittoporukka ostaa todennäköisyysarviot, on sitä mieltä, että Ipan 2-1 voitto oli todennäköisempi kuin 1-1, kannattaa nopeasti vaihtaa palveluntarjoajaa. Myös Kärppien 2-1 voitto oli riveissä mukana, vaikka sitä oli pelattu peräti 1.4 eurolla. Se ei todellakaan ole kahta kertaa niin todennäköinen tulos kuin 1-1, vaan vain suunnilleen 20%. Ipa tasoitti vain 17 sekuntia ennen varsinaisen peliajan päättymistä. Jos ottelu olisi päättynyt 0-1, olisi koko potti ollut saatavissa yksin kiinni, mutta eipäs vaan sitäkään olisi löytynyt Voittoporukan riveistä, vaikka odotusarvo sekä Kelly-panos olisi ollut reilusti parempi kuin 2-1 ja 1-2 tuloksilla.

Varmasti viimeaikaisessa tappioputkessa huonolla tuurillakin on ollut osuutta, mutta tämänkertaisen hudin osalta syyt ovat jossain ihan muualla. Eli analyysissa ON VIKAA, vaikka sivuilla muuta väitetäänkin.

Olen nyt ollut tasan vuoden mukana laiskana sijoittajana siten että koko sijoitus on ollut optimissa. Alkuperäisestä sijoituksesta on nyt puolet jäljellä, ellei sitten sisällä ole pikkuvoittoja, joita ei ole vielä tilitetty. Niistä kun ei asiakkaalla ole mitään tietoa. Ei hyvä.

13

2039

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EI KÄY KATEEKSI

      KAIKKEEN SAATANAN PASKAAN SSINÄKIN OLET NÄPPISI LAITTANUT...HOHHOIJAA !!!

      • KUSETUSTA?

        Juu, onko sinulla muuten tietoa mihin kellonaikaan aikaisintaan rivit näkyivät vp:n sivuilla? Syyksi selitetään ohjelmavikaa, outo selitys...

        Porukkahan oin voinut kääriä rahat liiveihin...


      • Riviä kuitenkin
        KUSETUSTA? kirjoitti:

        Juu, onko sinulla muuten tietoa mihin kellonaikaan aikaisintaan rivit näkyivät vp:n sivuilla? Syyksi selitetään ohjelmavikaa, outo selitys...

        Porukkahan oin voinut kääriä rahat liiveihin...

        oli pelattu ja epäilemättä näiden taholta. Jos rivit eivät lävähdä tasan tarkkaan sivulle joka ikinen kerta klo 18.25-18.30 välisenä aikana, kyseessä on huijaus. Itse asiassa ne voisi laittaa osallistujille jo kun nuo panostusprosentit tiedetään eli paljon ennen peliajan päättymistä. Unohda koko porukka.


      • unohtamiseen!
        Riviä kuitenkin kirjoitti:

        oli pelattu ja epäilemättä näiden taholta. Jos rivit eivät lävähdä tasan tarkkaan sivulle joka ikinen kerta klo 18.25-18.30 välisenä aikana, kyseessä on huijaus. Itse asiassa ne voisi laittaa osallistujille jo kun nuo panostusprosentit tiedetään eli paljon ennen peliajan päättymistä. Unohda koko porukka.

        Tee rikosilmoitus!


      • Exporukkalainen
        unohtamiseen! kirjoitti:

        Tee rikosilmoitus!

        pelaa itse parhaat kertoimet. Kusetusta koko homma.


      • ..se ihan noin ole, itse olen vielä roimasti voitolla, kiitos kerran osuneen ravivedon, joka toi rahat takaisin yli 50 kertaisesti. Huijamisesta ei ole kysymys, mutta pitäisi myöntää selvät virheet eikä pitää porukkalaisia niin saappaina, etteivät ne selvää asiaa itse helpolla huomaa.


    • vastaavia esimerkkejä on viime viikoilta vaikka kuinka paljon. Välillä tulos ei muutu yhtään epätodennäköisemmäksi ja kerroin nousee sadoilla tuhansilla, mutta eipäs olekaan enää mukana. Samoin Vakiorivi on aina liian helppo tai liian vaikea, itse sain nytkin 24-rivin haravalla 12 pohjalle, joten luulisi noilla rivimäärillä osuvan enemmän kuin joka 2. kerta. En tiedä onko sattumaa, että tuo huonosti pelaaminn alkoi samalla kellonlyömällä kuin Veikkaus alkoi kiukuttelemaan Voittoporukalle. Ei tuurin piikkiin voi kaikkea laittaa, se tapaus joka siellä sivuilla on nyt "esimerkkinä huonosta tuurista" on ainoa minkä minä laitan tuurin piikkiin.

      • nappi nimetön

        nyt ei taida löytyä edes innostusta, tai sitä kuuluisaa aikaa edes perustella epäonnistuneita vetoja. tai sitten selitykset on lopussa.


    • kyllästynyt!!!

      Eivät sitte "ehtineet" tilittää keskiviikon melkein omat takaisin- voittoa kahdessa päivässä... Vaikkei eilen ollut mitään! En tiedä kuinka laillista tuollainen panttaaminen on, mutta raukkamaista se kyllä on. Jokin "kostotoimenpide", oletan. Luulisi että näillä viime aikojen tuloksilla sekin vähä mitä tulee myös maksettaisiin. Noh, multa meni nyt loppukin vähä usko, otan loput pennoseni ulos.

      • ...siltä että on lopun alkua ilmassa. Kommunikointi -joka aina on ollut ihan liian hidasta/vähäistä- tuloksista jne. on loppunut lähes kokonaan. Olisi pitänyt osata puoli vuotta sitten lopettaa.


    • oli ollut bugi

      tai sen käyttämisessä. Soitin ja kysyin. Päävetäjä oli ollut matkoilla ja hakuhetkellä pelaamattomien haku oli epäonnistunut. Sijainen ei ollu osannu säätää jotain parametria. Käynyt yhden kerran vuodessa ja tietysti just nyt sit näin... Oon ollu optimissa pitempään mukana (kolme vuotta) ja ihan hyvin plussalla.

      • Selitys

        Selitys


    • TYYTYVÄINEN ASIAKAS

      ....JA KATSO MIKÄ TAHTI VETOGURULLA ! www.vetoguru.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      169
      2607
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2387
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1082
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      849
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      19
      737
    7. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      727
    8. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      212
      722
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      86
      720
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      678
    Aihe