Hei vaan!
........
Siis olen katsellut eri virtuaalitalleja mutta en ole löytänyt mistään sopivaa hoitsua! Joten viimeinen mahdoillisuus on tämä:
----------------------------
-Etsin hoitsua tallilta jossa/joka olisi:
...............................
-Siisti, Copyt kunnossa, hoitajapulaa(ei pakko)
-Tykkäisin hoitaa arabia/arabeja joten tallilla voisi olla pari arabia.
-Talli omistaa säännöt!
.....................
Siinä ne olikin ja vielä sitä että en ole TODELLAKAAN mikään aloittelija vaan 7vuoden kokemuksella. :).
Haluaisin että ehdottaisitte talliltanne jotain tiettyä hevosta.. Se olisi niiin Mahtavaa! (HUOM.
EI PAKOLLISTA!!!)
.................
Noh, eiköhän ne ollut siinä kaikki. Toivoisin että vastauksia tulisi. Jos tulee niin joku teistä varmasti saa minut hoitajakseen! :D!
---------------------------------------------
PS.Olen ennenkin hoitanut vr talleilla.
PPS. Muistakaa laittaa Ossat!
Hoitsua etsin..??
12
461
Vastaukset 12
- Minnnie
Heiis! Rainbow on juuri eilen avannut uudet porttinsa HTML puolella kun suntuubissa tehty kokeilutalli alkoi ärsyttää.. (osasinhan minä tehdä koodeilla) Noniin lisää siitä tuossa alemmassa viestissä! xD No Rainbow'ssa on kaksi hevosta, jotka ettivät hoitajaa. Toinen on vuonisruuna Troll Boy, kotoisammin Peikko. Se tarvitsee kokenutta hoitajaa joka pärjää sen kanssa vaikeissakin tilanteissa. Toinen on connemararuuna Yoncey's Herkules, Herkku. Se on vähän helpompi pakkaus.
Minusta talli on siisti ja copyt OVAT kunnossa. Hoitajapulaa ei varsinaisesti ole, mutta ei niitä kovin hääppösesti ole.. Tallilla on kahdet säännöt, hoitajille ja yleisille käyttäjille. Jos kiinnostuit käy kurkkaamassa osoitteessa: http://www.freewebs.com/mt_rainbow
Hoitopyynnöt tapahtuvat sähköpostitse ja lisää tietoa linkistä toiminta, ja sieltä hoitajat. Jos nyt koko tallista kiinnostuit, mutta haluaisit arabia, pistä vaikka, tähän, sähköpostiin tai vieraskirjaan niin voin sitten vaikka sinulle ihan tehdä oman unelmahoitsun. :) Laitappa siis vähän kommenttia! xD - Valkosuklaa08
Lacrima on ollut pystyssä viime syksystä lähtien. Copyt ovat kunnossa (osa kuvista omia ottamiani ja muut käytössä kuvaajan luvalla) ja hevosten kuvat eivät ole "vapaasti-kopioitavaa"-sivuilta.
Talli on tällä hetkellä hieman sekava, sillä olen vaihtamassa ulkoasua, mutta yritän selkeyttää sivuja.
Arabeja ei ole, kaikki hevoset ovat puoliverisiä (kaksi hannoveria, kaksi trakehneria, kaksi SWB:tä ja yksi holstein).
Jos jotain hevosta suosittelisin niin oma suosikkini on Kapu (Geraldja's Carthago)
http://www.freewebs.com/lacrima07/kapu.html
Hevosella ei ole hoitajaa, vaikka sen sivuilla niin lukeekin (hoitaja lopetti).
Tervetuloa siis Lacrimaan!
http://www.freewebs.com/lacrima07/ - heppaflikka
Tule katsomaan sivujani: www.freewebs.com/bestisten-talli. Muutkin saavat tulla katsomaan! Lisäämme Arabeja jos on halukkaita hoitamaan!!!!!
- Mirccccu
Eli Niittylään, aivan uusi virtuaalitalli jonne kaivataan innokasta hoitajaa, joka voisi hoitaa väh. kerran kahdessa(2) viikossa. Tallissamme majailee tällähetkellä 3 ponia, 7 hevosta, 1 varsa JA 2 yksäriä, kohta tulee vielä 2 yksäriä lisää, eli joillekkin yksäreillekkin otetaan hoitaja.Hevosia löytyy kaiken näköisiä ja karvaisia otuksia, tallilla juoksentelee myös neli tassuisia kavereita, eli tallikoiranpentu Rocky ja tallikissa Jussi .. Tervetuloa!
- Mirccccu
Joo .. eli osoite unohtui ja se on: www.freewebs.com/niittylan .. ja niittylä muutta piakkoin HTML puolelle .
- CCaren
Soulfulissa jokaiselle aranille otetaan hoitaja. SOulfulissa kasvatetaan arabeja=)
- Jessssy
Moi! Mulla on kaksi pollea ratsutilarose virtuaalitallilla. Toinen Settis ja toinen Haflinger. Haflingerin nimi on Osku ja käytän Oskua kisahevosenani. Settiksen nimi on Sunny.
Koulutan Sunnyä pientenponien estekisoihin ja näyttelyihin. Jos kiinnostuit mailaa osoitteeseen [email protected] Pollet löytyvät osoitteesta ratsutilarose.suntuubi.com
ja sieltä yksärit. Kiitos - inksutin95
http://www.freewebs.com/siittolaratsuraja/ Tallillani kasvatetaan kaiken rotuisia puoliverisiä! Suosittelisin sinulle hevosta nimeltä 'So Nastick' valitettavasti täällä ei ole arabeja!
- Rouzzi
Praline on virtuaalitalli, joka kasvattaa tinkereitä, shettiksiä, arabeja ja vuoniksia. Suunnitteilla on parin issikan otto tallille. Valitettavasti joudun ilmoittamaan, että talli on vielä kesken. Siis siinä määrin, että hevosia on vähän. Mitään erityistä hevosta en suosittele, sehän on oma asia mistä pitää. Mutta jos kiinnosuit, käväise täällä: www.freewebs.com/praline. Mielestäni täytti kriteerisi.:)
PS. Hevosia on tulossa lähipäivinä! - JellonGirl
Tervetuloa Elessariin!
Elessar on aivan äskettäin perustettu monitoimitalli.
Hevosia tallilla on vielä 8,mutta ne ovat personaallisia ja niillä on voimaa kuin pienellä kylällä!
Elessarin ominaisuuksia:
-Personaallisia hevosia
-Päivittäin päivitellään
-Ja paljon hauskaa!
Rakkaudella sinua kutsuen:
Fel ja kauraturvat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135855En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21568Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110533Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 36522
- 46471
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119442Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22407