Muropalstalla

Hannu on lentänyt Melbournesta Suomeen kuluvalla viikolla olikohan se nyt keskiviikon ja torstain välisenä yönä. oli kuulemma tullut selvittelemään asiaa KRP:n kanssa.

Sitä vaan jäin ihmettelin että kun sieltä normaalisti lento kestää noin 1 vuorokauden niin millä se Hannu on yhden yön aikana ehtinyt sieltä tulemaan.

Tietäskö joku clubilainen vastata tuohon, vai onko clubilla käytössä joku supertreidari suihkari, jolla siis pääsee puoleen aikaan Melbournesta-Suomeen. Vai onko Hannu keksinyt sellasen?

Voi olla että olen idiootti,luuseri,köyhä, kateellinen jne. mutta vastaisitteko clubilaiset tuohon että miten sieltä Melbournesta pääsee Suomeen yhden yön aikana... pipseillä?
102024
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ahtopainemittarissa on MP3-soittimen lisäksi teleporttiominaisuus, jonka saa aktivoitua käyttöön ostamalla SuperVIPRubyPlatinumExclusive-lisenssejä vaivaiseen 50,000 euron hintaan.

Terveiset kuun pimeältä puolelta,

Ripa

Äänestä

Mikset ihmettele myös, että miksi uutisissa sanotaan, että aurinko NOUSEE KLO ........jne.

Mutta tottakai joka asiasta kateellisella luuserilla pitää olla jotakin nälvimistä! PELLE!

Äänestä
  • voittajaksi, kun olet osannut niin kätevästi hävitä paljon rahaa.
    harrrrharrrrr

    Äänestä

  • itsesi kirjoitti:

    voittajaksi, kun olet osannut niin kätevästi hävitä paljon rahaa.
    harrrrharrrrr

    On se Guru!!!

    Äänestä

että lentomatka Australiasta kestää. Ne kun eivät ole Keravaa kauempana käyneet.
Hamekankaan metrihinta on kyllä muroille tutumpi asia.

Äänestä
  • tämän viestin pointin??!!! Minä en, mutta olenkin vain tyhmä insinööri, joka ei kuulu clubiin ja suunnittelee vaan siltoja.

    Äänestä

  • ymmärsi kirjoitti:

    tämän viestin pointin??!!! Minä en, mutta olenkin vain tyhmä insinööri, joka ei kuulu clubiin ja suunnittelee vaan siltoja.

    Aukase läppäri ja rupea laskemaan kantavien rakenteiden lujuuksia. Tämä on huumori palsta jossa ammutaan kaikkea mikä liikkuu

    Äänestä

Kun nyt kyse on kuitenkin virtuaalikaupankäynnistä ja virtuaalitileistä, niin tuommoinen virtuaalimatka ja virtuaalikäynti KRP:llä on asiaankuuluva jatko.

Toki jos haluaisi kysellä lisää kysymyksiä (mihin suohon ei tässä kannata missään tapauksessa upota), voisi kysellä mm:

Ensimmäinen kysymys: Miksi Hannu meni KRP:hen selvittämään asiaa kun mitään selvitystä sieltä puolen ei ole aloitettu.
Toinen kysymys: Mutta miksi Hannu sitten sanoi, että hän itse ei ole vienyt senttiäkään, eihän siitä pitänyt olla ollenkaan kysymys. Sillä hänenhän olisi pitänyt tehdä rikosilmoitus siitä, että huumerahaa on pesty noin 7000 venäläisen tilin toimesta?
Kolmas kysymys: Edellisellä kerralla riitti soitto KRP:lle, että "mitään asiatonta ei ole tapahtunut". Miksi nyt piti käyttää kallista aikaa menemällä paikan päälle KRP:hen.
Neljäs kysymys: Logiikkaahan ei ole WinCapitan toimissa ollut ennenkään, joten mitä tässä kyselemään...?

Äänestä

Lensin Thaimaasta torstaina iltapäivällä!

Lento kestää 11h ja tuossa sanonnassa ei puututa
kuin siihen koska olen Suomessa!

Hyvin yleistä keskustelu matkustavien keskuudessa, mutta ei tietysti muroluuserit sitä ymmärrä, kun eivät ole matkustelleet kuin netissä.

Äänestä
  • Viimeksi kun kuulin niin se oli Australiassa. Viimeksi kun lensin Melbourneen niin Thaimaasta meni sinne n. 11 tuntia. Yhteensä Helsingistä Melbourneen lennot kesti n. 22 tuntia. Välilasku thaikkulassa lisäsi 2 tunnilla kokonaiskestoa.

    Sitä en tiedä onko tuo Melbourne sitten siirtynyt virtuaalisesti sinne Thaimaaseen. Hannu on varmaan keksinyt tavan siirtää kaupunkeja paikasta A paikaan B pipsien voimalla. Silloin tietenkin ymmärrän että Melbournesta pääsee helsinkiin yhden yön aikana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerrottiin että kirjoitti:

Hannu on lentänyt Melbournesta Suomeen kuluvalla viikolla olikohan se nyt keskiviikon ja torstain välisenä yönä. oli kuulemma tullut selvittelemään asiaa KRP:n kanssa.

Sitä vaan jäin ihmettelin että kun sieltä normaalisti lento kestää noin 1 vuorokauden niin millä se Hannu on yhden yön aikana ehtinyt sieltä tulemaan.

Tietäskö joku clubilainen vastata tuohon, vai onko clubilla käytössä joku supertreidari suihkari, jolla siis pääsee puoleen aikaan Melbournesta-Suomeen. Vai onko Hannu keksinyt sellasen?

Voi olla että olen idiootti,luuseri,köyhä, kateellinen jne. mutta vastaisitteko clubilaiset tuohon että miten sieltä Melbournesta pääsee Suomeen yhden yön aikana... pipseillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu