Tappiosta Jokereille huolimatta hieno kausi !
Kesken kasvuiset irvailee että Pelicans ei voittanut mitään, miten niin ei voittanut mitään, jos ainoa kriteeri on mestaruus ja kaikki muut on luusereita ? Oleellisista on että pelit pysyy tasaisina ja hyvä tasoisina, kuten esim Joekerit-Pelicans finaali.
Ei kukaan illasta toiseen viitsi hallille raahautua katsomaan jos vaikka tiedossa on esim 6-1 kotivoitto tai enemmänkin..
Katso vaikka katsoja määriä runkosarjasta ketkä kiinnostaa ja ketkä ei.
Pelicans tekee tällä kaudella oman arvioni mukaan 250-450000 euroa voittoa, se on hyvä tulos kenelle joukkueelle tahansa !
Ja kun urheilullinen puolikin hoitui kasin arvoisesti niin, ensi kauten on hyvä lähteä joukkuetta rakentamaan.
Loppi lähtee ja Kauppila tulee tilalle, muitakin vahvistuksia tullee lisää.
Liigan keskikasti on selviö, ainoa joka on valunut on IFK, valitettavasti !
Jossiteltavaa jäi sen verran että jos ja kun Anssi Salmela olisi vielä jatkanut takalinjoilla, kausi olisi jatkunut.. ?
JK:
Ymmärrän toki että kaikilla ei ole jääkiekko taustaa ja mennään pelkällä tunteelle kuin sokea pässi ilman narua, toivoisin kuitenkin hieman analyyttisempää otetta provosoinnin sijaan.
Hyvä kausi
4
405
Vastaukset
- Kaksoisleukainen
Kausi oli hyvä, runkosarjan sisassakin parannusta neljä pykälää ja suoraan puolivälieriin. Toivottavasti Lopin tilalle tulisi vielä parempi hyökkääjä. Jospa Vili Sopanen puhkeaisi kukkaan ensi vuonna, tämä vuosi oli nuorukaiselle vielä sisäänajoa.
Pelikaanien ulkomaalaisvahvistuket eivät ole olleet hirveän onnistuneita, Kalpallakin oli parempia ulkomaalaisia. Hyvä, että tämä viimeisin floppi passitettiin lentokentälle.- TIETÄJÄ66
OLI VIELLÄ PAREMPI KAUSI HEHE
- missä tavoite
TIETÄJÄ66 kirjoitti:
OLI VIELLÄ PAREMPI KAUSI HEHE
lukko havitteli kymmenettä sijaa ja oli yhdeksäs, eli kausi meni yli odotusten.
tepsi halusi kymmenen sakkiin ja pääsi.
kalpa kiusasi isompiaan hienosti... - mmjklms
TIETÄJÄ66 kirjoitti:
OLI VIELLÄ PAREMPI KAUSI HEHE
Totta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422482Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012084- 231872
- 241615
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241475- 441366
- 1001339
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta381315En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391295- 361076