Ilkka Kanerva on rikkonut luottamuksen julkisessa tehtävässä.
Keskittyköön jatkossa nuorten naisten metsästykseen päätoimisesti ja omilla rahoillaan.
Hänen tyypilleen ei sovi vastuu Suomen ulkoministerinä,joten se homma putoaa pois ensi tilassa.
Uskonto-tempäaus pääsiäisenä oli viimeinen niitti.
Keskittyköön jatkossa nuorten naisten metsästykseen päätoimisesti ja omilla rahoillaan.
Hänen tyypilleen ei sovi vastuu Suomen ulkoministerinä,joten se homma putoaa pois ensi tilassa.
Uskonto-tempäaus pääsiäisenä oli viimeinen niitti.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kun huomioidaan Iken vastuullinen asema ministerinä , 60 vuoden ikä ja toistuvat maaniset yhteydenotot itsään 30-40 vuotta nuorempiin naisiin, niin ministerin tehtävästä eroaminen on ainoa vaihtoehto.
sunt pitää erottaa ja pistää linnaan. homo demari.
Kerro tämä myös Kokoomuksen puheenjohtaja Jyrki Kataiselle, niin varmaan jotain tapahtuu tällä rintamalla.
Itse toivon samaa. Ile ulos ulkoministeriöstä mahdollisiiman pian.
Yleensä herrojen huorat ovat nuoria ja kauniita.
Miehet eivät yleensä pysty kaunoiiseen rakkauselämään vaimonsa kanssa koska he suorittavat tulosta tehden.He ovat valinneet vaimoksi insinöörin, sairaanhoitajan. opettajan jne. ja hyvätuloisen, hyvästä suvusta jne,, he eivät ole valinneet kumppanikseen naista vaan muita arvoja.Rakkaus-suhde on kahden ihmisen kaunis luottamuksellinen suhde sellainen on kadoksissa. Rikkinäisten ihmisten vuodatukset ja tuomiot kaikuvat ,ristiin naulitse, ristiin naulitse Ilkka Kanerva on monen suomalaisen Jeesus, johon viha purkautuu, viha on ihmisillä itseään kohtaan, silloin tulee tehdä jotain,ristiin naulita joku toinen ihminen, jotta saisi aivan oikeat O R K U T
Katso sinäkin peiliin ja katsele sen jälkeen luurankoja omasta komerostasi. Hyvää Pääsiäista
Että oikein Jeesukseksi kohotettu.. ohoh .... varttukaa kunhan Kanerva toipuu tästä kohusta, mitä tämä teidän "herrajeesuksenne" tekee seuraavaksi. Sitä odotellessa...
Ei se ole mies eikä mikään jos ei pillu kiinnosta. Ikellä on mieskuntoa ja sitä tarvitaan politiikassa. Iken pisteet nousee tosimiesten keskuudessa. Ja naisetkin saalaa tykkää vaikka esitää muuta.
Kyllä se on mukavaa puuhaa luottamuksellisen ihmisen kanssa.
Vietin villitys ei katso tilaa kalenterista se vaan toimii ajallaan tai sitten ei toimi
Ike. Jere. Mopopojat. Onhan näitä, äijiä.
Halonen on häpäissyt suomen ja valehteli ddr matkistaan syksyllä 2007. halonen errotkoot ja linnaan loppueleämäksi stasi kidustus kammioon.
Kanerva rules.
Kanerva on häpäissyt valtion lisäksi nyt myös kirkon ja Jeesuksen.
Ike on hyvä tyyppi ja hoitaa hommansa. Siihen ei jessusta tarvita. Jeesus sucks.
Älä sano vääräätodistusta lähimmäisestäsi.
Älkää turhaan lausuko Herra Sinun nimeäsi sillä Herra ei jätä rankaisematta häntä joka hänen nimensä turhaan lausuu.
Kirkossa Jumalan kasvojen edessä olemme kaikki syntisiä ,emme ole toistemme tuomareita.
Älkää siis tuomitko ettei teitä tuomittaisi.
Antakaa heille anteeksi, sillä he eivät tiedä mitä he tekevät.
SIIS ANTEEKSIANTO KOSKEE SIMUA ,MINUA JA ILKKA KANERVAA nytkin kun puhumme asiassa jota ainakaan me keskustelijat emme tunne!
Nämä kirjoitukset ovat häpeäksi suomelle jos niitä analysoidaan myöskin ulkomailla.
Valtio häpäisee itsensä kansalaisten moraalin ja etiikan puuttuessa.
Valtiovalta koostuu suomen kansasta.
Kirkko on kirkon jäsenten näköine.
Jeesuksen ovat ihmiset ripustaneet ristille, Jumalan lupauksen täyttymiseksi Sinun ja Minun syntien sovitukseksi. K i i t o s H e r r a n
"anna meille meidän syntimme anteeksi"
DEMARIT ovat laajasti Ilkka Kanervan kimpussa heillä on hallituksen kaatamiseksi tavoitteet.
Herra varjele Suomen kansaa DEMARI-vallasta.
Tulin juuri yömessusta, olen tavallinen tapakristitty. On kirkkopäiviä jolloin messuun osallistuu tavallinen kirkkokansa. EVL- seurakuntiin kuuluvat jäsenet(ihmiset)täyttyvät
kirkot Joulunaikaan, Pääsiäisenä, Juhannuksena ja häissä, rippijuhlissa jne.
On kunnioitettavaa Ulkoministerin työ ja taito virassaan ,josta häntä ei ole moitittu. Kirkossa olemme Jumalanarmon alla kaikki. Kirkkoon on tervetullut myöskin seurakuntiin kuulumattomat ihmiset, kirkossa olemme Jumalan ,sanaa ja armoa odottavia ihmisiä, miehiä ja naisia emme siin tuomareita, tohtoreita, muurareja jne.
pukkaa, kyseinen ulkoministeri ja kokoomus menossa Natoon etunenenässä.Tappamista, salliiko Jeesus sen. Ei.
Kirkko ja armeija erotkoon äkkiä!
Ike aina muistaa mainita suuret valtiomiestekonsa ja ahkeruutensa.
Onko kenellä tarkempaa tietoa näistä valtiomiesteoista ja niiden luonteesta? Muistan, että hän on kätellyt ulkoministeri Condi Ricea ja neuvotellut hänen kanssaan. Onko muuta mainittavaa ?