Toivon, että apua ...

Rakkaus askarruttaa kovasti, löydänkö joskus miehen vierelleni vai elänkö kuten tähänkin asti, yksin?
2141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olet ollut ilmeisen surullinen asiasi suhteen. Miksi turhaan? Opettaja tulee kun oppilas on valmis. Näyttää kyllä siltä, että saat kumppanin vierellesi työelämän kuvioista. Kuljepa silmät avoinna. Kauniin kevään toivotuksin.

Äänestä
  • Niin on asia mielessä kovasti, sillä toiveet omasta perheestä hälvenevät koko ajan, ikää kun on jo kunnioitettavan paljon... ja kuka nyt aina jaksaisi yksin "taistella maailmaa vastaan".
    Nykyisestä työpaikasta tuskin miestä löytyy, mutta ehkäpä työpaikka vaihtuu joskus, toivottavasti ainakin.
    Kiitos ja aurinkoista kevään alkua!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-mariel- kirjoitti:

Rakkaus askarruttaa kovasti, löydänkö joskus miehen vierelleni vai elänkö kuten tähänkin asti, yksin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu