Shunga Secret Garden...

...kiihotusvoide

Onko kenelläkään kokemusta tästä Shunga Secret Garden kiihotusvoiteesta? Oliko apua vai haittasiko vain? Ajattelin kokeilla olisiko tästä viimeiseksi toivokseni saada orgasmi.

3

1353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaan on

      ihan hyvän arvosanan meillä kotona saanut. Eli vaimolleni ostin g-pisteen vinkin perusteella ja käytössä on nyt ollut useita kertoja. kommentit ovat olleet kiittäviä, joten eiköhän se ainakin tähän yksilöön ole lisää kihelmöintiä ja tehoa herkkyyteenä saanut. Toimii toki hieman liukasteenakin, mutta tuntuu että tuo liukkaus on käytön yhteydessä kasvanut entisestään ihan luonnollistakin kautta.

      Mutta kuten mainitsin, niin yksilöllistä on tämäkin asia ja vaikutus.

      Voihan se teoriassa jopa toimia viimeisenä oljenkortena orgasmin saavuttamiseksi, mutta tuskin se kuitenkaan mikään ihmeaine on.

      Siinä mielessä siinä ehkä pientä ihmettä on, että tippa tai kaksi käyttökertaa kohden jo vaikuttaa, joten pieni putelo kyllä kestää jonkin aikaa.

      Meidän kokemusten perusteella voi ainakin suositella.

      • aloittaja

        Maistuuko se millekään eli häiritseekö suuseksissä? Kyllä tuo kokeilemisen arvoiselta kuitenkin kuulostaa. Kiitos vastauksestasi.


      • on melko makea
        aloittaja kirjoitti:

        Maistuuko se millekään eli häiritseekö suuseksissä? Kyllä tuo kokeilemisen arvoiselta kuitenkin kuulostaa. Kiitos vastauksestasi.

        Siitä pitää sitten itse päätellä häiritseekö se. Periaatteessa siis tuskin häiritsee. Itseäni se ei ole ainakaan häirinnyt.

        Totesin tuossa yksi ilta, että ei se huono ole mieheenkään käytettynä, vaikka en sitä erityisen vaikuttavana pitänytkään. Miehille saattaisi olla tarkoitukseen parempiakin, jos olisi tarvetta.

        "Jälkikäteen" kuitenkin olin havaitsevinani, että verenkierto on saattanut olla hieman parempi, ainakin väri oli varsin tummanpuhuva (siis sillä pikku miehisellä veitikalla).

        20 min. vaikutusaika (lukee käyttöohjeissa)on ihan hyvä käyttää hyväkseen ja valmistella tunnelmaa miten parhaimmaksi kokee.

        Sen verran käyttökokemusta voisin ongelmaasi kertoa, että kyllä se kuulemma orgasmia vahvistaa ja voimistaa, eikä kihelmöinnistä kuulemma muutenkaan ole haittaa missään vaiheessa. Kyllä orgasmin voimakkuuden on miehenäkin havainnut, niinä kertoina kun olemme ehtineet käyttämään. Uutta se on meillekin, mutta eiköhän sitä tulee lisääkin ostettua, kunhan tämä ensimmäinen tulee kulutettua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6284
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3130
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      939
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe