Kumpaan asumaan, Pudasjärvelle vai Kuusamoon? Molemmista löytyy itelle työpaikka, ja molemmista tykkään kovasti. Molemmissa hyvät, tarpeelliset palvelut. Kuusamo kuitenkin isompi ja vilkkaampi, mutta Pudasjärvi lähempänä Oulua ja muutenkin tutumpi paikka.
Ääh, en osaa päättää. Kertokaa te.
Ääh, en osaa päättää. Kertokaa te.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vääriltä palstoilta kyselet,ollaan liian kaukana Kuusamosta tai Pudasjärveltä,suurin piirtein tiedämme missä nuo Paikkakunnat on.Pyhäjärvinen.
Aika huonot vaihtoehdot mut jos noista pitää valita niin Pudasjärvi- En oo ikään käyny mut kuusamo on niiiiiiiiiiiiiiiiin venäläinen pikkupaikka. Miten sitä voi sanoo vilkkaaksi?
Itse valitsisin Pudasjärven. Juuri, koska lähellä Oulua ja pääseehän sieltä Kuusamoonkin äkkiä, jos haluaa.Hulppeat näköalat ja Iso-Syöte puoltaisivat omaa kantaani.Onhan Kuusamossakin Ruka, mutta silti.