Cruisailu kaupungilla

BassBoost

Aurinko paistaa, uusi levy autoa kalliimmassa poppikoneessa, aurinkolasit päässä ja mielettömästi vähäpukeisia naisia kaupungilla. Elämä maistuu.

...kunnes perään ilmestyy lähettifirman auto jolla on niin kiire että peräpeltiä on haisteltava. Ja vihaisia katseita syntyy melkein joka toiselta mersukuskilta joiden on kiireissään aina valittava pääkatu.

Miksi ei kaupungissa saa ajella hissukseen ja rauhassa. Onko kaikilla aina niin kiire ettei pääkatua voida ajella kymmenen sekunttia hiljempaa. Samoihin punasiin joudutte kuitenkin. Jäisi teille pakukuskeillekkin aikaa nauttia elämästä. Tuntipalkkalaisia olette kuitenkin.

4

598

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eyelid

      ihmekkö tuo että kruisailua harrastetaan vasta sitten iltaisin kun ei muuta liikennettä ole hirveästi paikalla paitsi muita kruisailijoita? =)

    • karvisnoppa

      Kryuaisuilu aika alkaa tossa noin 23:00 jälkeen! Ei kukaan hullu kruisaile missään iltapäiväruuhkassa. Sillon on liikenteessä ihmisiä joilla on oikea tarve päästä jonnekin tai toimittaa tavaraa perille. On turhaa seisoa ruuhkissa ja viedä kaistatilaa oikeilta autoilijoilta.

      Tykkäätkö hikoilla kuumassa autossa?

      Sitäpaitsi minä en suostu koskaan ajamaan 40-50 km/h lujempaa keskustassa! Usein ajan ainoastaan 30km/h!

    • tintti

      kai sun poppikoneet huutaa täysillä ja joka ikkuna auki jotta kaikki kuulee sen hirveen tekno paskan. lähinnä huvittaa tollaset itseään täynnä olevat jupit jotka haluaa vaan esitellä itseään/amis autoaan

      • BassBoost

        Näkisitpä auton. Vanha Opeli joka meni pienen hitsailun jälkeen läpi katsastuksen. Stereot ovat taas pitkän säästön tulosta. Ikkunat ei tarvi olla auki. Kyllä kuuluu vaikka auto olisi autotallissa. 500 metrin päästä pystyi kertomaan mikä kappale soi.....

        Ja herättää enemmä huomiota kuin naapurin veronkierto-BMW.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4446
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3303
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1113
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1036
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      12
      1033
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe