alkuajoista...

Mä tässä vaa mietin, että oliko muilla sillon alottaessa vaikeaa saada oksennettua. Mulla on tosi vaikeaa saada ainetta kurkusta ylös. Kyllä sitä kaotaan ja syljetään kuolaa, muttei niiku oksennus vaan tule.
Mä vaan en jaksa, kun on aina nii paha olo kun on syönyt liikaa.
Onko se sitten niin, että siihen "oppii"? Vai onko mulla vaan jotenkin niin ihmeellinen tapaus, etten vaan osaa oksentaa?
3423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

juu tosiaan alussa tuli vaan vähän ja se oli tuskien takana, aina ei saanu mitään muuta kuin kuolaa ulos...nykyään 12 vuoden jälkeen mikä vain helposti ulos ja pohjia myöten.

Äänestä

oksennus kerta oli tosi helppo. tosin olin syönnytkin tooosi paljon, että ei ihme että oli niin helppo oksentaa. ja siitä se sitten lähtikin, löysin oivan tavan laihduttaa. olen nyt laihtunut yli 30kiloa. mutta en tosiaan sano että tapa jolla laihdutin olisi mitenkään järkevä. en ole ikinä aikaisemmin ollut näin maassa ja onneton. käsitys normaalista syömisestä on täysin vääristynyt. syön terveellisesti ja niukasti, mutta silti oksennan aina osan ruuasta, koska pelkään tuhottomasti lihomista.

Äänestä
  • Mulla on ollut 2 vuotta bulimia ja silti välillä ongelmia oksentamisessa, siksi haluan tästä eroon :(
    Olin enne 162/38, nykyään 162/55 HYI!!!! Olen niin läski, että mikään ei huvita. En voi urheilla tai mennä ulos tai mihinkään julkiseen paikkaan...Tää kauhee läski mitä on kertynyt inhottaa mua mut silti ahmin. Joskus haluaisin vain kuolla, ei näin läski ihminen saisi olla edes elossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heihhhjuuu kirjoitti:

Mä tässä vaa mietin, että oliko muilla sillon alottaessa vaikeaa saada oksennettua. Mulla on tosi vaikeaa saada ainetta kurkusta ylös. Kyllä sitä kaotaan ja syljetään kuolaa, muttei niiku oksennus vaan tule.
Mä vaan en jaksa, kun on aina nii paha olo kun on syönyt liikaa.
Onko se sitten niin, että siihen "oppii"? Vai onko mulla vaan jotenkin niin ihmeellinen tapaus, etten vaan osaa oksentaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu