siirtyi eri sivulle.Oli saanut yli 2000 lukijaa.
Onko vielä jotain hampaankolossa tästä?
Onko vielä jotain hampaankolossa tästä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei sitte niin mittää.
ja työntekijöiden puolesta sekä menetettyjen veroeurojen vuoksi!
Onhan se ikävää ,kun oman paikkakunnan yrittäjä pitkäaikaisella kokemuksella,hyvällä palvelulla menettää mahdollisuuden palveluun.
Taitaa mennä sinne Ylivieskaan nyt eurot samasta.
Tosiaan perusturva pöytäkirjassaan mietti useita vaihtoehtoja. Tässä kirjoitus pöytäkirjasta!!!
-Turvapalvelusta tehty tarjous on moninkertaisesti kalliimpi kuin mitä vastaavasta palvelusta on aiemmin maksettu ja ylittää talousarvioon varatun määrärahan selvästi.
-Perusturvajohtaja: Turvapalvelusta tehty tarjous hylätään ja ja kartoitetaan vaihtoehtoisten turvapalvelujärjestelmien ja -menetelmien mahdollisuudet
Lopettakaa paskan jauhaminen!!
Kyllä niitä euroja taas säästettiin ja oman kylän pojat hoitaa hommaa edelleen!!! Kuntalaisten rahat säästyi!!
hoitaa osan asioista? Kai asiasta saa täällä keskustella eikö tämä ole viela vapaa maa, jossa sanaa ei (pitäisi) kahlita? Mutta aivan oikein, että toit toisen puolen esille täällä.
Tarjous on tarjous, mutta ennen päätöksentekoa näin radikaalisuuntaan- olisi pitänyt paikkakunnan yrittäjälle antaa mahdollisuus tarkistaa tarjoustaan ja sitten, jos yhteisymmärrykseen ei päästy- pulinat pois. En tiedä enempiä taustoja- kuin mitä täältä ja lehdestä.
Kyllä annettiin mahdollisuus tarkistaa. Eipä kiinnostanut. Rahaa ja paljon ja sitte vasta olisi kiinnostanut. Nyt hoituu homma paljon paljon pienellä rahalla ja hyvin.
vielä sanoa mielipiteensä ja oikein neuvoteltiin, niin mikäpä siinä.
Toisaalta myös muilla aloilla osa hinnoittelee itsensä ja muut ulos kannattavuuden alle.