Sampo-yrityspankki

Epäilevä Toomas...

Millaisia ovat ensi kokemuksenne sammon yrityspankista. Mun mielestä se on surkea, vielä surkeampi kuin yksityispuoli. Hienoja nimiä siellä on mutta käytettävyys on naurettavan kehno. Tilitapahtumissa ei näy tulevien maksujen viitenumerot, ei näy kenelle lähtevä suoritus on mennyt jne... Koivunlehti näyttää entistä vihreämmältä, vaikka olenkin aina sanonut etten mene "paikkaperseitten" pankkiin. Oliskohan aika syödä sanansa?

5

1168

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elmo

      yrityspankki on tosiaan aivan hirveä! "tallenna maksu kansioon"...mihin helvetin kansioon....Saa vakavasti miettimään pankin vaihtoa. Sen mitä olen muilta kuullut ja omatkin kokemukset on tähän asti olleet samoja, Sammolla palvelu- ym.maksut olivat pienimmät ja palvelu joustavinta, joten vaihtaminen harmittaa. Vaikka ei noista palveluistakaan enää taida olla takeita.
      Oma yritystili on tällä hetkellä miinuksella (oikeasti ei voi olla) ja maksutapahtumia on kadonnut taivaan tuuliin. TyVi-palvelukin katosi kertaheitolla.

    • Toiminta

      Onkohan tuo rikollista toimintaa???
      Tiliotteita ei saa. maksajan viitteet kadonneet.
      maksulistat hävinneet pääsiäisen aikana.
      Yritys puhelinpalvelu tietysti mykkä.

      • yrityspuolen verkkopankki on todella sekava ja vaikeakäyttöinen.
        kyllä alan harkitsemaan pankin vaihtoa vakavasti..


    • elmo

      ....on vähän sama kuin olisin tilannut nelivärisen kuvalehden, joka vaihtuu yhtäkkiä monistenippuun.

      • Heh

        Ja tämä monistenippu toimitetaan Kansiossa. Jos Kansion sulkee, niin lehden seuraava maksu suoritetaan tililtäsi. Jos unohdat sulkea Kansion niin ei tarvi maksaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      169
      12833
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      154
      5458
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4780
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3689
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2788
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      120
      1955
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      111
      1706
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      366
      1638
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      108
      1538
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1471
    Aihe