Olisiko jollain tietoa/kokemusta Audi A4 vm-98 tuulilasin asennuksen hinnoista?Netistä löytyi asennusliikkeitä mut hintatietoja ei juuri näkynyt,eikä kehtaisi soitella jokaiseen liikkeeseen siis jos tätä kautta saisi jonkinlaista hintahaitaria niin olisin tosi kiitollinen.
Tuulilasin vaihto
8
5574
Vastaukset
- omavastuu 150e
Samahan se on missä vaihtaa, merkkiliikkeessä kannattaa teettää, on ainakin takuu työlle ja osille.
Ai sinulla ei ole lasivakuutusta? no, tyhmyydestä sakotetaan- on mummoja varten
Vakuutushan on vain tapa maksaa lasin uusinta etukäteen osamaksulla. Siinä sivussa joutuu maksamaan vakuutusyhtiön yleiskulut ja voitokin.
Vakuutuksen käyttö on perusteltua ainoastaan tapauksissa joissa riski on sellainen, että mahdollisesta vahingosta ei omilla eväillään selviä. Joillekin tuulilasinkin uusinta on sellainen.
A4:n lasin hintaa en tiedä, veikkaisin että lasiliikkeessä 500, merkkarissa 1000. Joten "takuu" maksaa tuon 500. - juuso 71
on mummoja varten kirjoitti:
Vakuutushan on vain tapa maksaa lasin uusinta etukäteen osamaksulla. Siinä sivussa joutuu maksamaan vakuutusyhtiön yleiskulut ja voitokin.
Vakuutuksen käyttö on perusteltua ainoastaan tapauksissa joissa riski on sellainen, että mahdollisesta vahingosta ei omilla eväillään selviä. Joillekin tuulilasinkin uusinta on sellainen.
A4:n lasin hintaa en tiedä, veikkaisin että lasiliikkeessä 500, merkkarissa 1000. Joten "takuu" maksaa tuon 500.maksoi uusi Saint Gobainin kaksiväri tuulilasi kaikkine töineen Tuulilasi Varikolla Helsingin Hämeentiellä vuonna 04 . Hintahaitari oli iso aina merkkiliikkeen 450 euroon. Auto oli tosin Audi 80 2.0 E vm 95 . Palvelu oli tosi ystävällistä ja nopeaa.Kysy tarjous Tuulilasi Varikolta!
- autokeskuksen
sivuilla asennettuna audi A4 vm-95-00 2-sävy lasi 260e
ja kaiken lisäksi Ykkösbonus-asiakkaille 6 kk:n lasiturva!
Lasin vaihtaneille kiveniskemän korjaus veloituksetta,SIIS SE NIISTÄ VAKUUTUKSISTA sillä tuskin normaaliautoilija joutuu kuin korkeintaan yhden kerran tai jos sitäkään lasin vaihtamaan n.10 vuoden aikana- juupa juu
Kun moottoritienopeudessa nasta napsahtaa, niin aika usein homma on valmis. Kyllä se lasivakuutus kannattaa ottaa ainakin, jos on pyyhinautomatiikka.
- juuso 71
juupa juu kirjoitti:
Kun moottoritienopeudessa nasta napsahtaa, niin aika usein homma on valmis. Kyllä se lasivakuutus kannattaa ottaa ainakin, jos on pyyhinautomatiikka.
ko. paikka oli City Pit Stop Oy, Hämeentie 103 .
Puh. 09 7732401
- Anonyymi
Käytin autoni virolaisten pyörittämässä 123tuulilasi.fi yrityksessä vantaalla lasin vaihdossa. Työn jälkeen puhaltimen tuulilasin ritilikkö oli pois paikoiltaan jota se ei ollut ennen vaihtoa. Yritys ei ota vastuuta asiasta vaan väittää auringon rikkoneen ritilikön, yhdessä yössäkö ? Älkää käyttökö tämän yrityksen palveluja, eivät ole vastuullinen toimija.
- Anonyymi
Ja tuon kertominen vaati että kaivoit vuoden 2008 jutun pohjaksi?
Yksittäinen tapaus ja yksipuolinen tarina jota ei voi todistaa, ei kelpaa.
Voit olla vaikkapa huonosti menestyvä kilpailija tai muuten katkeroitunut ja sekaisin oleva ihminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3902957SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662334Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781989Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1161706- 1401572
- 691189
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön268993Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12992- 40864