Tattoo 2008 toriteltta

Odotusarvona oli, että toriteltassa esiintyisi taas kerran samat artistit kuin muinakin vuosina... Osa joo, osa jopa uusia.

Mutta mutta... Tänä vuonna on toriteltan orkestereiden paskuudessa ylitetty jopa kaikki viimevuodet. Turha väittää ettei Haminassa pystytä kehittymään ;-) Suunta vaan väärä.
3997
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Neuvostoliitossakaan ei markkinatalous toiminut. Eikä toimi vielä Haminassakaan. Kaupunkilaisten maksamia verorahoja tuhlataan ihan sinnetänne. Kun kenenkään ei tarvitse vastata mistään...

Äänestä

hyvät on esiinyjät,siellä tyäkin riehutte...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hgosguh kirjoitti:

Odotusarvona oli, että toriteltassa esiintyisi taas kerran samat artistit kuin muinakin vuosina... Osa joo, osa jopa uusia.

Mutta mutta... Tänä vuonna on toriteltan orkestereiden paskuudessa ylitetty jopa kaikki viimevuodet. Turha väittää ettei Haminassa pystytä kehittymään ;-) Suunta vaan väärä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu