Kumi ompi parempi piiska vai

kapi-ukkokin saa vastata, vaikka tämä ei olekaan mitään alapääjuttua!

Kysymys on puun saannin turvaamisesta tehtaille.
173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kumpikohan tuo lienee parempi, sitä ei tiedä. Varmaa kuitenkin on se, että tukiaisia ja verohelpotuksia tulee.

Esko Aho pysäytti kotimaan puukaupan ja ollaankin jo siinä pakkotilanteessa, että esiin astuu Sirkka-Liisa vaatimaan lisää rahaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


porkkana? kirjoitti:

kapi-ukkokin saa vastata, vaikka tämä ei olekaan mitään alapääjuttua!

Kysymys on puun saannin turvaamisesta tehtaille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu