Tässä ois nyt 2 viikkoa aikaa keksiä pikku jäbälle nimi, kunnes tulee kootiin. En meinaa keksiä sopivaa. Lyhyt ja ytimekäs pitäs nimen olla. Pentu on rodultaan seropi. Isä on puhdas saksanpaimenkoira ja emä on sakemannin ja ajokoiran sekoitus, eli poika on ihan sakemannin näköinen. no ainakin melkeen.
Nankinta nimenä on ollut Eppu.... Okei söpö. Mutta oisko vähän jotain "jämerämpää" nimi ehdotusta. Tällähetkellä lämpenen eniten Ricolle.
Pikku kundille nimi?
12
1848
Vastaukset
- ------
siinä nimi josta itse aina olen tykännyt,Milo. Rico on myös hyvä nimi.
- ehdotus
Mieti mistä olet kiinnostunut, tai muuten vaan, ja katso sen alan sivuja netistä, esim. jos tykkäät urheilusta, voit selailla sivuja eri lajien ja joukkueiden pelaajia/urheilijoita eri maista. Sama musiikissa jne.
Netistä löytyy niin paljon erilaisia nimiehdotuksia.
Itse tykkään ulkolaisista ja vähän erikoisemmista nimistä ettei ole niin että joka toinen koira on samanniminen kuin omani.
Mutta sitten sinun pitää myös nähdä pentu minkä näköinen se on! Joskus käy niin että sinulla on jo nimi valmiina mutta sitten huomaatkin että eihän pentu olekaan yhtään "Pepen" näköinen, ja keksit samantien uuden koska se näyttääkin ihan "Jirille". ;-)
Onnea pennun kanssa ja toivottavasti keksit jonkun kivan nimen! =) - *nimmari*
Cero, Remu, Dani, Max, Rekku, Jere, Roki, Tahvo (afgeeninvinttikoira asuu naapurissamme):) sit ois Judi, Jimi, Uuno, Jude, Justus, Arska, Timi, Tino, Jesse, Osku, Leevi, Santtu, Tane, Manu, Reetu, Turo, Roope, Robert, Jasu, Sulo, Patu, Cherry ja niin edelleen. kerrothan mulle mitä mieltä oot nimistä?;)
- nimmar.
Cero, Remu, Dani, Max, Rekku, Jere, Roki, Tahvo (afgeeninvinttikoira asuu naapurissamme):) sit ois Judi, Jimi, Uuno, Jude, Justus, Arska, Timi, Tino, Jesse, Osku, Leevi, Santtu, Tane, Manu, Reetu, Turo, Roope, Robert, Jasu, Sulo, Patu, Cherry ja niin edelleen. kerrothan mulle mitä mieltä oot nimistä?;)
- nimetön,.-
siinä tuo .. Sekoitus sakua ja seropia..
- vilatar
minusta duudse on mahtava nimi.:)
- Meikku..
Remu, Pomo, Pate, Jere, Turo,
Pera, Nero, Jore, Urho - Emubarbi
Poika sai nimekseen Rico. Ja nimeä onkin hoettu aikas paljon viimepäivät. Ja huomaa selkeästi että alkaa hieman jo hahmottaa nimeään. Ainakin sillon kun tahtoo ja malttaa keskittyä...
- minehh
Ukko, Riesa, Piku, Jannu, Sulo, Hukka, Kossu, Poju, Nalle, Heppu, Hemmo, Elvis, Ressu, Ruoja,
siinä mitä minä keksin nyt tämän minuutin aikana - Lapin akka
Rico on hyvä nimi.
- vs Snadi
Mulla chihuahua poika, joka sai nimeksi Skidi.
Toisena vaihtoehtona oli myös Snadi. - Koira
Hei!
Ehdotan sinulle omasta mielestäni hyviä nimiä: Aatu, Aku, Arttu, Bob, Coca, Dino, Faxe, Flippe, Frank, Frankie, Hugo, Ilpo, Jakke, Kalle, Karri, Laku, Murre, Musti, Nalle, Nappe, Niilo, Nipa, Nippe, Oka, Olli, Pekko, Pontus, Pepe, Pörri, Remu, Repe, Ressu, Riki, Roni, Ross, Sakke, Scooper, Tassu, Tessu, Tino, Topi, Vallu, Vellu, Vili, Zero.
Onnea koiranhankintaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3577013Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai755989Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1955483Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi844270Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan563476HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok693427Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava63393Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta583346Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan373084Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739132316