Katainen ole se miksi sinut valittiin puolueessa, älä petä meitä valitsijoita. Kanerva on ajanut itsensä ulos. Ja se siitä! Puheenjohtajan pitää pystyä ajattelemaan koko puolueen etua. Kanerva ulos.
Katainen herää jo
3
104
Vastaukset
- peliä
mitäihmettäoikeinhosut mullaonpeli vetämässä,ilkan ei tule erota
- Pyhäkoulutyttö
Nyt Kanerva on myöntänyt, etteivät viestit sovi pyhäloulun lukemistoksi, joten selvää on että Kanerva puhui aluksi palturia Kataiselle siinä, että ne olisivat pelkkiä työasioita.
Saa nähdä, mitä Katainen tekee. Varmaan haluaisi, että paha uni jo loppuisi, mutta kokoomuksen naiskansanedustajat tuskin päästävät niin vähällä.- Res.Majuri Jääkäriperinne K...
Kuinka nämä jakkupukunaiset nyt suun panee. Resupseerin vaimona he niiaavat kauniisti ja menevät pyhällä kirkkoon. Asia on sillä siunattu.
Ainoa rikka rokassa ovat nämä Tiuran ja nurmen kaltaiset itsenäisesti ajattelevat naiset. Mies kokoomuksen kansanedustajat ovat kaikki äreservin upseereihin kuuluvia ja siellä ei kaveria jätetä. Oli sitten kyseessä vaikka Marskin homous.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h874987Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1073238Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313098Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262285Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191656Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961281Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391242Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311146- 48924