Kyllä se on vain todettava, että Ässät voittaa huomenna mestaruuden.
KalPalaisten selkäranka napsahti poikki kolmannessa pelissä. Pojat tuuletti 4-1 maalia kuin mestaruutta (hyppäsivät kaikki kasaan sinne jäälle). Senhän tiesi, että kolme maalia ei ole paljon, kun ruvetaan monta minuuttia peruuttelemaan. Ässä junnuilla on nyt kova itseluottamus ja huomenna kaatuu KalPa. Näin ainakin ennustan. Tietty asiat ovat aika marginaalisia.
Oli muuten hieno pelastus kun 4-3 tilanteessa se ässäläinen esti kiekon menemisen tyhjiin.
Kalpalaiset ovat kriisissä kun tänään Savon sanomissa haukkuivat, että edellinen peli päättyi räikeään tuomarivirheeseen.
Ässät voittaa
8
345
Vastaukset
- suolle...
KalPa vain lisäsi jännitystä. Huomenna pyöritetään Ässät nurin niin että eivät tiedä minne päin lähteä Kuopiosta.
Vinkkinä siitä jäähallilta Karjalankadulle ja moottoritietä pitkin kohti Suonenjokea, Jyväskylää ja Tamperetta kohti.- nnnmmmm
oli jo ennen finaaleja. Yleensä se 2-3 ottelun takaa tasavoittoihin takaa tullut on vienyt voiton.
- mmjklms
Veikkaan ässille 3-5 Voittoa..Kalpan maalit tekee Kukkonen ja Mäkiaho..ässien Ykkönen haula-vehmanen-niemi on vauhdissa...kannattaa Tarkkailla erik haulaa josta tulee 2010-luvun V-p ketola..
- kalpalainen
Eilen lähdin just tuohon suuntaan reissuun. Harmi että jää ratkaisu finaali näkemättä. Toivottavasti olen väärässä ja Kalpa voittaa, mutta ei hyvältä näytä.
- näyttää
kalpalainen kirjoitti:
Eilen lähdin just tuohon suuntaan reissuun. Harmi että jää ratkaisu finaali näkemättä. Toivottavasti olen väärässä ja Kalpa voittaa, mutta ei hyvältä näytä.
2 erän jälkeen KalPa - Ässät 2 - 0
Järvinen on liekeissä.
Mutta ei nuolaista ennen kuin tipahtaa. - kalpalainen
näyttää kirjoitti:
2 erän jälkeen KalPa - Ässät 2 - 0
Järvinen on liekeissä.
Mutta ei nuolaista ennen kuin tipahtaa.3-1 oli kunn 56 min pelattu. Näyttää siltä että olin väärässä. Mutta peliä ei ole vielä voitettu.
- KalPa_
kalpalainen kirjoitti:
3-1 oli kunn 56 min pelattu. Näyttää siltä että olin väärässä. Mutta peliä ei ole vielä voitettu.
voitti! 4 - 1 Se on siinä. Nyt huudetaan!
Ihanaa KalPa, ihanaa... - kalpalainen
KalPa_ kirjoitti:
voitti! 4 - 1 Se on siinä. Nyt huudetaan!
Ihanaa KalPa, ihanaa...Olin väärässä. Onneksi.
Nyt voi Ässä poikia kismittää. Lähelle pääsivät, mutta lopulta selvä tappio. Hienon nousun teki kyllä Ässät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654650Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232230Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761781Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951272
- 471159