ile on mies!

cowboy74

En ole kokoomuksen kannattaja mutta Kanervalle täys tuki. Sehän on terve mies jos naiset kiinnostaa, nainen on vaan tässä tapauksessa täysi idioottipyrkyri.

12

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokoomuslainen.

      20 vuotta ja mullan alla. NYT pitäisi ajatella aivan muuta kuin yhden suomalaisen viriilistä tilaa.

      Kaikella on aikansa.

      Kanerva ulos ja äkkiä. Kokoomuksen kannatus on laskukiidossa.

      • kettu mennä vitkutteli

        kansalaiset on tyhmiä kun muusta ei puhuta politiikassa kuin seksuaalisestahäirinnästä ja tekstareista, ois varmaan jotain tärkeempääkin. (MEDIAPELIÄ)


      • jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
        kettu mennä vitkutteli kirjoitti:

        kansalaiset on tyhmiä kun muusta ei puhuta politiikassa kuin seksuaalisestahäirinnästä ja tekstareista, ois varmaan jotain tärkeempääkin. (MEDIAPELIÄ)

        ...että poliitikolta odotetaan uskottavuutta ja hänen toimistaan jotain tasoa. Silloin kun on menty pelle-ryhmään, ei voida edustaa enää maata.

        Suurin osa suomalaisia omaa tämän länsimaisen ajattelun. osalle on jäänyt slaavilainen katsantokanta päälle: he kunnioittavat ns. herroja ja ihailevat heitä. Heille he sallivat mitä vain. venäjälläkin tosin ollaan jo pääsemässä vanhasta ajattelutavasta irti. Suomi on samassa suossa kuin venäjä. ilmeisesti kulttuuri ja Kekkosen aika painavat vielä päälle. Yllättävää onkin se, miten poliitikot vielä kuvittelevat elävänsä ikäänkuin mitään muutosta ei olisi tapahtunut. Ylimielisyys suorastaan loistaa esimerkiksi juuri Kanervasta, mutta myös Kataisesta ja Vanhasesta. he ovat irrottautuneet normaaliajattelusta, eivät ymmärrä enää sitä. He ovat elävinään pikku-politiikka maailmassaan, mihin ns. kansalla ei ole asiaa.


    • olla

      boheemi mies?

    • countrywoman sixties

      puolueista viis, mut tuossa iässä pitäis jo tietää, mitä haluaa ja tuntuu oudolta, et onkin vakisuhde avopuolison kanssa!

      • epäluonnolliselle

        Ikeähän on epäilty homoksi jo monen vuosikymmenen ajan, ja niillä epäilyksillä lienee vankka pohja. Hän nyt sattuu olemaan vanhoillisen puolueen kansanedustaja ja siksi hän on kai nähnyt parhaaksi ylläpitää ns. naistenmiehen mainettaan. Lopputulema (hieno uusi sana) on aika surkuhupaisa, mutta onhan hänellä sitten paljon hupaisia muistoja vihdoin eläkkeellä ollessaan nuoria miehiä jahdatessaan.


    • Carl.

      Ilkka on kunnon mies. Mies hoitaa työnsä hyvin ja kiitettävästi. Vapaa-aika on jokaisen oma asia jos ei ole rikoksista kysymys. Jättäkää mies rauhaan ,että hän saa työrauhan ministerinä, ja voi keskittyä tärkeimpiin asioihin. Tämä on lapsellista ja typerää touhua. Onko tämä jokin naisten salaliitto juttu.-Terveisin täysikäinen ja valtainen Suomalainen mies turun seudulta.

      • hoitaa

        kansakunnan asioita. Se on luottamustehtävä. Luottamus taas syntyy asianomaisen henkilön käytöksestä niin yksityis- kuin julkisessakin elämässä. Ministerinä ollaan 24 tuntia vuorokaudessa. Jos se ei sovi, on väärä henkilö siihen hommaan ja pitää erottaa.


      • Carl.
        hoitaa kirjoitti:

        kansakunnan asioita. Se on luottamustehtävä. Luottamus taas syntyy asianomaisen henkilön käytöksestä niin yksityis- kuin julkisessakin elämässä. Ministerinä ollaan 24 tuntia vuorokaudessa. Jos se ei sovi, on väärä henkilö siihen hommaan ja pitää erottaa.

        No ymmärrän että kaikki ei anna anteeksi hänen tekosiaan, mutta olisin kuitenkin armahtavainen, ainakin kun hän on anteeksi pyytänyt.Kieltämättä viestien lukumäärä oli runsas. Ilkka on luvannut parantaa tapansa annettakoon hänelle mahdollisuus toipua tavoistaan. Viestien vastaanottajan tarkoitusperästä en oikein pidä.
        -Olen itse myös kirkon jäsen, vaikka ei minua usein kirkossa nähdäkään.


    • aikuinen nainen

      Jos kuvittelee, että oma isä olisi...lapsenlapsensa ikäisille...Se on niin perverssi ajatus, että ei kykene ajattelemaan.

      Ihmetyttää nämä bergit sun muut. Miltä tuntuu saada huomiota vanhalta mieheltä. Ennen pidettiin jo 5 vuotta vanhempaa täysin vanhana, 10 vuotta vanhempi oli jo ikäloppu, kohta kuoleva...inhottavuus : )

      Miten nuo voi...edes rahasta.

    • selitys on että

      Ikeähän on epäilty homoksi jo monen vuosikymmenen ajan, ja niillä epäilyksillä lienee vankka pohja. Hän nyt sattuu olemaan vanhoillisen puolueen kansanedustaja ja siksi hän on kai nähnyt parhaaksi ylläpitää ns. naistenmiehen mainettaan. Lopputulema (hieno uusi sana) on aika surkuhupaisa, mutta onhan hänellä sitten paljon hupaisia muistoja vihdoin eläkkeellä ollessaan nuoria miehiä jahdatessaan.

    • Hoh hoo

      Oikea mies ei valehtele. Ei edes omalle eduskuntaryhmälleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5050
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1594
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1219
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1159
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1113
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1007
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      969
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      875
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      779
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      743
    Aihe