HERÄTYS !!!

pimeejimmy.com

Hei ihan oikeesti, koitetaan nyt saada tähän palstaan vähän ryhtiä. Kai tää nyt sentään on suomen eniten vierailtu vedonlyöntipalsta, vaikka joku vois kyllä kysyä miksi ? Sen mitä mä olen kerinny tätä seuraamaan, niin täälä näkyy juhlivan muutama setaan kuuluva suurpeluri (?) ja iso joukko tappiotten katkeroittamia yläastelaisia. Palstan ainoan asiantuntijankin ”pelikirja” näyttää sisältää totuuksia tyyliin ”ei kannata koskaan pelata vierasjoukuetta” yms. Ei saatana pojat tätä peliä näin pelata. Sen verran minäki tätä alaa tunnen, että tää laji on kuulkaas kovaa duunia vaativaa pitkäjannitteistä hommaa, eikä mitään vitun huuhaan huutelua. Se on tietenki eri asia, jos tarkotus on vaan repiä leukaperiä ja yrittää nostaa miinuksille valahtanutta itsetuntoa. Mä ehdotan kuitenki, että jokainen tälle palstalle tosissaan vihjaava järjestää heti alkuun seurannan vihjeittensä osumista. Sen jälkeen kannattas odottaa nyt ainaki sata vetoa ennen kun aletaan vetään mitään johtopäätöksiä, vaikka tämä kai nyt on ymmärrettävästi mahdoton ajatuskin. Mutta yritetään nyt jotain edes. Meinaan jos jollakin muullakin kiinnostaa tosissaan kuulua siihen kahteen prosenttiin, joka osaa pyörittää tätä hommaa voitollisesti. Kommentteja tulee todennäköisesti pyytämättäkin ja niin tulee Jimmyn vihjeetkin lauantaista lähtien  .

4

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Konstaapeli

      kotiosoitteesi niin konsta tulee tarkistamaan ettei äitisi ole ilotyttö. Voisinhan myös vähän nussia...

    • Stadin kundi

      Sheivaa osa munakarvoista, kääri niistä sätkiä ja polta ne et sillei hei! Saat takuulla nupin sekasin! Lisäksi vedä muskottipähkinää, päivänsineä ja olutta niin pian tulee valmista et sillei hei! Kundi painaa nyt saunaan ja saattaa masturboida vielä illan päälle hei! Teppo antaa voittavia vihjeitä huomenna!

      • teppo-rentola

        Hienoa että palstalta löytyy vielä kristitty, jolla on selkärankaa vastustaa maailman pahuutta et sillei hei! Teppo on ylpeä Jimmystä!


    • Asijantuntia.

      No sinun käyttämäsi vedonlyöntikirja ei kyllä tuosta selvinnyt mutta rivien välistä tulkitsin että et ole sitä päivittänyt nykyaikaiselle tasolle.
      Eli kehoitan että teet sen pikimmiten!
      Ja jos et ole huomannut niin kerron että en anna täälllä vihjeitä, vaan annan ohjeita vedonlyöntiin.
      Eli ymmärsitkö? En anna vihjeitä vaan annan ohjeita vedonlyöntiin!
      Sinun käsityksesi mukaanhan sitten esim jääkiekkojoukkueen valmentajan pitää käydä tekemässä joukkueelle maalit ja torjumassa laukaukset ennen kun voi valmentaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7975
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2259
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      232
      2178
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1746
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1243
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1233
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      1135
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      842
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      790
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      744
    Aihe