I-S
"Haluatko tehdä sitä jossain jännässä paikassa? Mikä se voisi olla?", Kanerva tekstasi.
"Haluatko tehdä sitä jossain jännässä paikassa? Mikä se voisi olla?", Kanerva tekstasi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei tuo aiheuttaisi lähtölaskentaa, vaan se, että Kanerva on valehdellut, ettei viestit ole seksistisiä.
Siis Kanerva on valehdellut pitkin matkaa. Tosin ymmärrän Kanervan valehtelun paremmin kuin Vanhasen. Kanerva on päästellyt hätävalheita jouduttuaan yllättäen toimittajien kyselyjen kohteeksi. Sen sijaan Vanhanen syyllistyi harkittuun valehteluun Kuros-jutussa.
Siis ensin Vanhasen lähtölaskenta ja sitten Kanervan asia käsittelyyn.
Joo, luin tuon viestin ja olin kuitenkin aika yllättynyt. Tämä nyt on ihan yksityistä pohdintaa, mutta eiköhän paineet puolueen sisällä jo ala olla aika kovat.
Sääli. Olen arvostanut Kanervaa ministerinä.
Urheilupomon urasta ei ole käyty mitään julkista keskustelua. Toivon vilpittömästi, että lahjakkaan ja kokeneen miehen taidoille olisi käyttöä kaiken jälkeenkin.
varmaan ikelle löytyy käyttöä, mutta ulkoministerin ura on ohi. Olen itsekin ollut iken ihailija kaikki nämä vuodet, mutta nyt hän on ylittänyt kaikki rajat.
Kyllähän tuon viestin voi tulkita työhön liittyväksi (niin kuin Kanerva jo yksi päivä vihjasi) eli seksipalveluiden ostamiseksi. Sillloinhan Kanervaa voidaan vaatia jo tuomiolle?
Taisi osua naula arkkuun...