hei tääl ei oo montaa daijua ketkä uskalti lähtee tähän mut luottavaisin mielin siirsin kaikki sampon tililtä olleet rahat kaverin nordeaan verkkopankin kautta summa ei ole (n.600e) mutta silti...höyläilin visa eellä tos pyhien aikaan tuon summan ja kas kummaa eivät näkyneet varauksissa vielä torstaina...ei sen vika oo jos mulle pankki lupaa kortin joka EI voi mennä miinukselle siinpähän setvivät ku electron tili näyttää miinus 600 ja oon jo nordean asiakas:)
nettoa sampolla!!!
6
660
Vastaukset
- vaan
että joudut takaisin nuo 600e maksamaan sampolle kun huomaavat sen. Lisäksi jollet hoida asiaa saat maksuhäiriötiedon melko nopeasti n.2kk jos et hoida asiaa ja sen jälkeen on turha hakea nordeasta mitään luottokorttia tms.
Toki en itsekkään pidä sampopankista ja sen selittelyistä koska aliarvioivat asiakkaitaan ja yrittävät kieltää ongelmat viimeiseen asti.
Mutta kannattaa hoitaa tuo 600e heti kun siitä huomauttavat..- pankki antaa
kortin joka EI VOI MENNÄ MIINUKSELLE ja sit meneekin!!!
- ...
pankki antaa kirjoitti:
kortin joka EI VOI MENNÄ MIINUKSELLE ja sit meneekin!!!
Kyllä tuossa hommassa kävisi niin, että oikeus tuomitsisi sinut maksamaan Sampopankille sen 600€, jonka edestä olet hyötyä saanut. Välilliset vahingot (tilinylitysmaksut, huomatuskulut jne.) todennäköisesti jäisivät pankin vahingoksi, sillä tilin ylittäminen ei kertomallasi tavalla pitäisi olla edes mahdollista.
- lukea..
... kirjoitti:
Kyllä tuossa hommassa kävisi niin, että oikeus tuomitsisi sinut maksamaan Sampopankille sen 600€, jonka edestä olet hyötyä saanut. Välilliset vahingot (tilinylitysmaksut, huomatuskulut jne.) todennäköisesti jäisivät pankin vahingoksi, sillä tilin ylittäminen ei kertomallasi tavalla pitäisi olla edes mahdollista.
korttiehdot. Siellä lukee myös elecron kortin ehdoissa se että kortin haltijalla on velvollisuus huolehtia ettei kortti mene yli varojen. Varmaankaan noita muita maksuja tarvitsee maksaa, mutta se 600e kylläkin.
On kuitenkin pienen pieni mahdollisuus, että teknisesti electronilla voi vetää miinukselle ja tottakai pankki ehdoissaan ottaa tämän huomioon. Jollet usko niin ole vaan maksamatta sitä 600e niin jossain vaiheessa tulee karhukirje asiasta. Ja tulet häviämään jutun 100%.
- wkki.
kuinka on laitettu asetukset kun korttia OLET OTANUT,
- ONKO SIINÄ ETTÄ AINA TARKISTETTAVA SALDO,
vai ei. - --..
..----
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996013
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282823Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764