niinkuin pitääkin. Hoisitte homman todella tyylikkäästi. Jos joku sitä ei ole vielä itse ymmärtänyt niin kerron sen teille. Kalpan pojat ottivat kuokkaan tarkoituksella kahdessa viime pelissä. Ja tekivät homman vielä juuri oikealla tavalla, kaksi jatkoaika tappiota. Ai miksi näin?
Kuopiossa eletään jääkikko buumia junnujen ansiosta. Tupa tulee varmasti täyteen myös tänään ja se tietää valtavaa pottia lipputuloista. Olisi ollut idioottimaista katkaisa sarja ennenaikojaan.
Kävi tämän päivän pelissä miten vaan, olette jo voittaneet. Itse veikkaan murska voittoa kalpalle. Nyt kun ei tarvitse enää hävitä!
Hienoa kalpan A-junntut.
Juuuuri
0
113
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14811357- 288092
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565864Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1604543- 94444
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314312Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas834179- 843467
- 803230
- 481731