persereikä tai useampi, jotka asettuvat "syyllisen" puolelle. Niinkuin taannoin ikävässä Jokelan tapauksessa, jossa itkupillit suureen ääneen valittivat Peter Elmerin - siis se ampuja oli uhri. EI hänen murhaamansa viattomat ihmiset.
Samanlaista ajattelutapaa esiintyy valitettavasti tässä Ike jutussa. Kaikki muut on syyllisiä txt-viestien lähettelyyn paitsi Ike. Ike on uhri.
Vetäkää vaikka vittu päähän puolustelijat. Uhrit.
Samanlaista ajattelutapaa esiintyy valitettavasti tässä Ike jutussa. Kaikki muut on syyllisiä txt-viestien lähettelyyn paitsi Ike. Ike on uhri.
Vetäkää vaikka vittu päähän puolustelijat. Uhrit.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oletko jo todistanut vapaan tahdon olemassaolon? Ajattelin vaan, kun olet noin viisas että voisit sen vaikka lämpimiksesi sivutöinäsi todistaa.
mietityttää. Kysy rohkeasti vain.
vai kunka monennen kerran.
Tulet reustaamaan kirjoituksesi on hävytön,ja tästä ei voi tehdä muuta johtopäätöstä kuin että olet kommari
Totuus tekee kipeää, mikä taas tuli todistettua.
Olen kommari olen uhri, sanaa reustaaminen en ymmärrä ja tästä ei voi muuta johtopäätöstä kuin että olet nysäkulli ja vatkaat sitä aika useasti.
Saahan sitä vatkata kunhan ei lähettele siitä tekstareita koko Suomen kansan luettavaksi.
ei llä jatkasamaan malliin kyllä se siitä,älä sitä enenpää funteeraa
siis suomen kielessä.
Onko lienee tuo maisteri ylpeä itsestään ?
Ike on MARKKINATALOUDEN uhri.Huvittavintahan
tässä on se,että Kokoomus on tämän markkinatalouden suurin ylistäjä.Katainen voisi
nyt haastaa lehdistön MARKKINATUOMIOISTUIMEEN.
Ike on syytön!
Syyllinen on Iken äiti, joka heikkona hetkenään antoi!
Tuloksen olemme nyt sitten nähneet!!