Tule tuulettamaan politiikkaa

Kauppakeskus Columbukseen tänään klo. 11-14 !
Mukana mm. Ben Zyskowicz, Hannele Luukkainen, Sanna Perkiö, Koskinen, Sirpa Asko- Seljanvaara, Hakala, Bogomoloff, Leppä-aho, Rantanen. Politiikan huippua valtakunnallisesti ja paikallisesti.

ps. mukana myö KÄDE !

   
7207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kuulu huippuun käden rinnalla?

Äänestä
  • Käde viestittelee Ikenkin puolesta. On se vaan semmonen kohtalon koura.

    Äänestä

  • joo

    Äänestä

meitin persujen vastaavissa on ollut. Telkkarikin näkyi olleen paikalla, ja haastatteli ainakin sitä Zyskovitsiä. Kovasti sai kokoomuksen pojat ja tytöt vastailla ja keskustella, kansalaisten kanssa. Kummasti porukkaa riitti, vaikka ei ees kahvia ollut tarjolla. Otin minäkin niitä esitteitä ja manifestin siittä pöydältä, ja pakko on sanoo että hyviä asioita, oli siihen laitettu. Kädekin sano kättäpäivää, vaikka keskusteli siinä jonkun hyvin toimeentulevan näköisen herran kanssa . Kanervastakaan ei puhunut muut kuin yksi vanha mies, jolle se tuntui olevan oikein sydämmenasia.Lienee ollu demari, joka oli kattonu Heinäluoman selityksiä aamuteeveestä. Vaalitouhu oli kuitenkin selkeesti kokkareilla jo käynnissä, vaikka ei ole ees vielä ehdokkaita olemassa. Silmiinpistävää tehokkuutta osoitti kyllä Vuosaaren kokoomus, ku oli saanut paikalle 3 kansanedustajaa, kaupungin valtuutettujakin useita, sekä Vuosaarelaisia ehdokasehdokkaita.
Nyt ois ollut tilaisuus persujenkin "tuulettaa" ja kysellä noilta kokkareilta teräviä kysymyksiä.En tie oliko sieltä muita persuja ku minä, sillä minä asun siinä Arton kanssa samalla kadulla, joten helppo oli kyllä mennäkkin.

Äänestä
  • Siinäpä vasta mies! Ministeriainesta varmaan.

    Äänestä

  • kätteli käde! kirjoitti:

    Siinäpä vasta mies! Ministeriainesta varmaan.

    tottakai. kontulan pummeja ei viitsi edes kosketella niistä saa täitä ja lutikoita. peseytysitte edes siat.

    Äänestä

  • kätteli käde! kirjoitti:

    Siinäpä vasta mies! Ministeriainesta varmaan.

    Kyllä Käde varmaan pystyisi jonkin mininsteripostin hoitaan. Käde on minusta erittäin kohtelias ja asiallinen mies, vaikka kokkareihin siirtyikin. Ne häntä varmaa haukkuu jotka ei oo koskaan ees hänen kanssaa jutellu, tai ees nähny.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


politiikkaa kirjoitti:

Kauppakeskus Columbukseen tänään klo. 11-14 !
Mukana mm. Ben Zyskowicz, Hannele Luukkainen, Sanna Perkiö, Koskinen, Sirpa Asko- Seljanvaara, Hakala, Bogomoloff, Leppä-aho, Rantanen. Politiikan huippua valtakunnallisesti ja paikallisesti.

ps. mukana myö KÄDE !

   

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu