Mites lupilaiset on varautunut aprillipäivään? Veikkaan että teille tulee aika nöyryytetty olo mutta alkää jääkö toki suremaan :)
Aprillipäivän aamuna on hyvä hetki mennä tekemään poliisille rikosilmoitus, lupaan ettei poliisitkaan teitä höynäytä vaikka aprillipäivä onkin, tekevät työnsä asiallisesti.
Rikosilmoitus lupin johdosta rahojen katoamisen takia ja sponsorista syynä petos tai törkeä petos riippuen puhallettujen rahojen määrästä.
Tekemällä tämän ilmoituksen teet myös itsellesi palveluksen osoittamalla että olet tullut huijatuksi eikä sinua voi myöhemmin syyttää rahankeruurikoksesta koska sinut on huijattu mukaan. Rahankeruurikoksillahan kaikki hyöty menee suoraan valtiolle korkojen kera.
Hyviä vointeja lupilaiset, kyllä se elämä vielä hymyilee vaikka voin kuvitella mikä nöyryytys tämä on ollut, lapsenusko on voimakas asia.
APRILLIPÄIVÄ LÄHENEE
4
890
Vastaukset
- vain poliisille
ja sillä selvä! Jos todella olet ollut niin sinisilmäinen ja uskonut tuttavasi hööpötykseen, niin ei tarvitse olla vielä hölmö ja jäädä odottelemaan joidenkin sivujen aukeamista, vaan todella poliisin juttusille.
Rahojasi tuskin saat takaisin, mutta mahdollisuudet enään lisää menettää vähenevät huomattavasti!! - linkissä
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1510790
Lukee lahko on kirjaimellisesti maan alla!
Venäjän wc haara on myös näköjään ahtaalla! - Omien Valintojen Älykkö
Miksi ihmiset panttaavat ja eivät mene ilmoittautumaan poliisille tai tekemään rikosilmoitusta?
Selvästikin nämä "rauhoittelijat" ovat niitä jotka ovat hommasta isot rahat käärineet ja nyt käskevät teitä "maksumiehiä" olla menemättä tekemään ilmoitusta, petollista touhua. Kyllä teidän nimet selviää jokatapauksessa mutta miksi teette kaiken vaikeimman kautta? Hankaluuksia hommaatte vain itsellenne.
Menkää jo oman mielenrauhan ja asian nopean selviämisen takia ilmoittautumaan poliisille, tämä alkaa mennä jo naurettavaksi.- VAROKAA
Tulee mieleen ajat Suomessa 1939-1940.
Antautukaa niin teitä ei tapeta!
P-E-L-L-E-T
Nauttikaa rahoista ne joilla sitä on! Suomi uuteen nousuun!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996033
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282833Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774