Pertti Salovaaran

Siis miksi kansanedustaja Pertti Salovaara on pitkällä sairaslomalla? t.nim. Huolestunut.
135988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat
  • Kanervan puolisoa tuolla katseellaan, mutta ehkä hän on uupunut oman johtajansa järjettömyydestä.

    Voimia toipumiseen, kohta Mattikin lähtee.

    Äänestä

  • Kyseessä voisi olla kilpirauhasen ylitoiminta eli Gravesin tauti joka pistää silmät pullistumaan ulos vaikeassa taudinmuodossa.

    Äänestä

Jos näin, niin eipä kummoiselta näytä. Tai näyttää...eläke 3000€ /kk

Äänestä
  • Just niin..
    meikäläinen tehnyt työtä miltei 30v ja nyt eläkkeellä joka on 1100 euroo kuussa..ei naurata

    Äänestä

Höh...ai että miksi??
No toki siksi että on jäämässä eläkkeelle kohta!!
On ottanut mallia Halmeesta.
hyvä eläke ja sillee..kiittää tyhmiä äänestäjiä

Äänestä
  • sinisilmäisiä hölmöjä...emmekä osaa vaatia, vaikka on omista asioistamme ja edustamme kysymys.

    Äänestä

Pertin auton ensikatsastus lähenee sekä asuntovaunun kevätkunnostuksen aika on juuri näillä hetkillä ajankohtaista...siinä se.

Äänestä
  • se tärkeämpää hoitaa , kun tyhjänopanttina istua
    P Ä I V Ä H O I T O P A I K A S S A

    Äänestä

Niin kauan kun me valitsemme kouluakäymättömiä ihmisiä näinkin korkeille palleille, on aina vaara ettei ihminen kestä tilannetta vaan turhautuu ja seuraukset voivat olla tätä luokkaa, näin kävi myös tälle Halmeen poijalle

Äänestä
  • ennen edustajan paikkaa oireet nähtävissä.
    Äänestäjät noista tapauksista pitäisi vastuuseen asettaa. Muuten sitä ajatusta hellin, että äänestäjältä vaadittaisiin tulevaisuudessa todistus terveyden-tilastaan. Siis psykiatrin lausunto. Eiköhän nämäkin harha vedot poistuisi silleen, meinaan jotta näin on jämpti sitten edustaja kaartimme ja työhön kykeneväistä joukkoa.

    Äänestä

  • oli jo kirjoitti:

    ennen edustajan paikkaa oireet nähtävissä.
    Äänestäjät noista tapauksista pitäisi vastuuseen asettaa. Muuten sitä ajatusta hellin, että äänestäjältä vaadittaisiin tulevaisuudessa todistus terveyden-tilastaan. Siis psykiatrin lausunto. Eiköhän nämäkin harha vedot poistuisi silleen, meinaan jotta näin on jämpti sitten edustaja kaartimme ja työhön kykeneväistä joukkoa.

    Salovaara on ihan turha jätkä eduskunnassa eli siitä on vain hyötyä jos se on poissa sieltä. Toivotaan, ettei tulevaisuudessa nähdä enää siellä. Entinen radiotoimittaja, tollo jätkä on tullut valittua sinne liian yksinkertaisten ihmisten takia. Ei eduskuntaan kuulu kuin jotka osaa hommansa ja omaa taidot, kuten Stubb. Mutta jos ion kuunnellut hömppää ikänsä radiosta, tätä saloväärää, ei kai sitten tunne äänestyksen tullessa ketään muuta kuin tämän pöhkön mullin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sairasloma kirjoitti:

Siis miksi kansanedustaja Pertti Salovaara on pitkällä sairaslomalla? t.nim. Huolestunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu