Kuinka voit yhtä aikaa sekä tuomita Kanervan toimet että hyväksyä ne?
Tilannehan on ihan mahdoton!
Eihän kakkuakaan voi yhtä aikaa sekä syödä että säästää?
Erottakaa tuo pervovaari jo viimeinkin... muuten kunnallisvaaleissa tavataan Kokoomus ja Kanervan kannattajat!
Tilannehan on ihan mahdoton!
Eihän kakkuakaan voi yhtä aikaa sekä syödä että säästää?
Erottakaa tuo pervovaari jo viimeinkin... muuten kunnallisvaaleissa tavataan Kokoomus ja Kanervan kannattajat!
Vastaukset 13
Vanhimmat
veikkaan, ettet ole äänestänyt kokoomuslaisia tähänkään asti. seuraillaan politiikkaa, eikä miesten yksityiselämää. rötöstelijät pois eduskunnasta, siellä on talouskupruja tehneitä ymuita käpälöitsijöitä.
jos kaksi aikuista keskustelee tekstaamalla, noussut kohu on suhteeton olkoon määrä kaksi tai kasisataa viestiä.
puheena olevasta käpälöijästä kuitenkin. Järjestys se olla pitää.
Oli kokoomuksen edustajia liikkeellä.
Tai siis ei liikkeellä, vaan enemmäkin noloina ohikulkijoiden reaktioista.
Siinä 3 miestä seisoskeli kenkiään katsellen lappuja kädessään, kenenkään niitä haluamatta.
Ei ole vaikeata arvata kuinka vaaleissa tulee käymän.
Hyvin tulee käymään. En ainakaan demareita feministejä munattomia miehiä äänestä.
ettei olleetkin uskonmiehiä tai kiinteistövälittäjiä?
mitään vaaleja vielä käydä.
kuinka vaaleissa tulee käymään, kerro?
Tavallinen kansa on kanervaan kyllästynyt ja Kokoomukseen todella pettynyt.
Vasemmistolaisten ja demareitten sukupuolinen suuntaus viittaa toisaalle. Ette tietysti ole seuranneet politiikkaa , niin ette voi tietää mitä politiikassa on meneillään. Budejettia ja homohommeleita.
Sinulla on vain yksi mielipide, et ole koko kansa.
(voi itku, ihan kuin olisin henkeen ja vereen kokoomuslainen)
edustat sinä.
Tavallinen kansa on totaalisen kyllästynyt teihin toisten elämän vatvojiin ja näennäismoralisteihin.
Moni ex-kokoomukselainen on luopunut Kokoomuksesta Kanerva kohun takia, ja viekin useampi sen takia että puolueenjohto hyväksyy moisen pervoilun.
politiikka on jotain muuta, kuin yhden miehen henkilökohtaiset tekstiviestit.
eikä äänestäjä ole ilman jäsenyyttä kokoomuslainen, saatat puhua kokoomusta äänestäneestä kokoomuslaisena.
tosin kansalaisissa on paljon niitäkin, jotka äänestävät ulkonäköä ja mekon kuosia, miksipä ei tämäkin muutamaan äänestäjään vaikuttaisi.
homppelit kiittävät tulevista äänistä, se onkin normimpaa kuin tekstiviestit.
ollut sisko? Ettei katajainen vaan...
Kaikki politikot ovat epäluotettavia valehtelijoita ja kieroilijoita, myis vaikka vanhan äiteensä jos hinnasta sovittais ... =(