ROSKAPUOLUE

Hyvä vaan että Kokoomus näyttää todellisen kyntensä! Tällainen roskapuolue se on aina ollut ja tulee olemaan. Kansalaisten halveksuminen ei voisi olla suurempaa.
3113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voi olla väärässä. Kommunistit olivat jokainen.

Äänestä
  • Kokoomusta äänesti menneissä vaaleissa suuri osa sellaista porukka, jotka eivät politiikasta ymmärrä mitään.

    Mainoskampanja on se keino, jolla tietämättömät saadaan äänestämään itseään vastaan.

    Kun tietämätön uskoo vaalikoneisiin, kokoomuksenkin äänestäjämäärä nousee näin korkeaksi kuin se viime vaaleissa nousi.

    Vaalikoneissa ei ole kysymys lainkaan siitä, mitä kokoomus sitten vaalien jälkeen tekee.
    Lupaukset, mitä vaalikoneissa kokoomus lupaa, heitetään vaalien jälkeen samantien romukoppaan ja tehdään jotain aivan muuta.
    Tätä eivät huomaa ne, jotka eivät seuraa mitä vaalien välillä tehdään.

    Jos kokoomusta äänestäisi vain ne, joiden asioita se oikeasti ajaa, kannatusprosentti olisi 5% luokkaa.

    Kaikkia muita kokoomus huijaa ennen vaaleja.

    Äänestä

kokoomus,kun totuus tulee esille niin VALHEET LISÄÄNTYY SE ON TÄMÄN KOKOOMUKSEN MOTTO HALLITUKSESSA.VALHEEN SANOJAT erottava HETI.se on KANSAN TAHTO.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuus Esiin! kirjoitti:

Hyvä vaan että Kokoomus näyttää todellisen kyntensä! Tällainen roskapuolue se on aina ollut ja tulee olemaan. Kansalaisten halveksuminen ei voisi olla suurempaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu