.
Tiedoksi sinulle tavallisen kansan syvistä riveistä:
*************************************************
Patologinen seksi-addikti ulkoministeri Ilkka Kanerva on kaikkille paha ongelma, ei ainostaan Kokoomukselle.
Maan sisäisesti:
Kokoomuksen uskottavuus kärsii.
Hallituksen uskottavuus kärsii.
Porvaririntaman uskottavuus on pian kuralla.
Viivyttelemällä ja todellisen vastuun pakoilulla pääministeri pelaa plussaa suoraan hakaniemeläisten laariin. sellainen peli vahingoittaa raskaasti porvarihallitusta ja sen kautta maata ja kansaa.
Vanhasen omat puuhat kunniansa perään kyselyineen sekä sanan tyyppisillä markkinoilla Kanervan tyyliin julkisesti huseeramisineen ovat kaikkien muistissa. Niiden kielteinen leima painaa Vanhasta raskaasti päätöksenteossa.
Pelkuruus puree uskottavuutta sisällä ja puutarhassa, kotimaassa ja kansainvälisillä markkinoilla.
Ulkoisesti
Kanerva on maailmalla lähinnä säälittävä vitsi.
Turhaa on pitää ääntä hänen nauttimastaan luottamuksesta.
Kanervan jatkaminen nostaa kriittisemmin esiin myös Vanhasen heikkoa asemaa.
"Paha veri" pitää vaihtaa mitä pikimmin.
Silloin vasta loppuu vastuuntunnoton sossujen pussiin pelaaminen. Nykyinen tyhjä jaarittelu pistää vihaksi ja aiheuttaa pian korvaamatomia vahinkoja.
Nykyinen pakoilu ja vastuuton puuhastelu vastaa hakaniemeläisille rahassa mittaamtonta mainoskampanjaa, sillä viulut kannattajillaan maksattaa Vanhanen-Kanervan johtama pököpäinen poikapari.
Säälittävää on että porvarihalituksessa pääministeri ja ulkoministeri pysyvät otsikoissa pääasiassa omituisista buberteetti-ikäisen ongemallisen teinipojan tasoisista naisseikailuistaan. Muut ministerit ja asialliset puuhat pysvät taka-alalla, kun teinipoikien sekoilut vaativat medialta kaiken huomion.
Jos Vanhasesta ei ole miestä tehdä edes välttämätöntä, nouskoon Keskustasta tarvittava tahto ja voima esiin heti ensi viikolla.
Viikonkin lisän jatko tälle soopalle alkaa muistuttamaan jo hakaniemeläisten surmanajoa viime vaalien alla.
Seppo Hietanen
"kerimäki st"
CITY-keskusta
Säälittävää Vanhanen
3
179
Vastaukset
- Jäbän broidi
Sinäkö, toimittaja, vaadit että ministereitä erottaa ja nimittää Hymylehden ja iltapäivälehtien toimittajat?
Tule nyt mies jo järkiisi! - Onhan se jo noussut
"nouskoon Keskustasta tarvittava tahto ja voima esiin heti ensi viikolla".
Se tarvittava tahto olet sinä! Suosittu tuotemerkki ja uusi ja tehokas voimavara! Se nousi esiin jo neljä vuotta sitten. Silloinhan suureen ääneen julistit, että turha teidän on enää pelätä sozialismuksen haisevaa raatoa ja yriittää estää keskustan voittokulkua, kun City-Keskusta on jo täällä!
Estraadille siitä, kuin olisit jo, marx, marx! - ole nousemaan
ketään tahtoa ja voimaa esiin, eikä tarvikkaan..
Vain ajatteletko että sinun suosikkisi Paula Lehtomäki olisi sellainen.. Paula saa vielä kasvaa kymmenen vuotta, niin silloin hänestä vois olla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507981Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662267Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332183- 1461756
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251246Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511233Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101146Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65842Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58795Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7746