Ainakin me Porvarit nautimme,kun huomaamme miten vaikeaa vasureilla on.
Ensin yritettiin kaataa vaikka millä tekaistulla konstilla laillista enemmistö HALLITUSTA.
Kun tässä ei onnistuneet,niin pantiin punikki toimittaja rakit yksittäisten MINISTERIEN perään ympäri vuorokautiseen varjostukseen.
Kun tässäkään ei onnistuta niin onko seuraavana yksityiset porvari äänestäjät,teidän vihan kohteena ja mitä aijotte heille tehdä.
ALKAAKO vuosi 1918 uudestaan kertokaa milloin aloitatte uudet viattomien ihmisten teloitukset,sillä sen te kyllä osaatte.
Vai kannattaisiko ottaa ilta lääkkeet ja vähän rauhoittua.
Sillä vaikka koirat haukkuu niin karavaani kulkee.
Väärin väärin
Kyllä tästä..
1
51
Vastaukset
- vei kuitenkin
valkolaahtaajat tappamalla suurimman osan syyttömiä ihmisijä lue kansan historia sitten voit vasta kirjoittaa 1918 asioista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h302861Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062651Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv282365Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141493- 321473
- 1771183
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021183En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015- 29989