JOKU TUNTEE AINA JONKUN

pimeys

Turku on mukava kaupunki, ihana oikeestaan, kotikaupunkini. Yksi asia täällä kuitenkin ahdistaa, kaikki tuntee kaikki. Enää ei baariinkaan voi mennä katsomaan miehiä kun aina joku porukasta sitten jossain vaiheessa kertoo et joo et se asuu siellä ja se on ollut sen ja sen kanssa. Odotan sitä päivää, että vastaani tulee tumma, komea, pitkä ja karskea turkulainen mies josta ei ole samantien saatavissa koko elämänkertaa. Tarvii varmaan vaihtaa kaupunkia, vaikka tapereelle! siellähän on jopa 2sm-liiga jääkiekkojoukkoettakin, tps:kin on jo koluttu läpi..

2

457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mrTku

      Jääkiekko on hirveä asia.

    • Angelika

      jees, paikalliset varmaan tuntee. Mulla on ystävä turussa ja turkulainen josta en tiedä yhtään mitään kuin juuri sen minkä hän itse kertoo... Itse asun 500km:n päässä. Kaveria tapaan harvakseltaan, soitellaan enemmän. arvaa, onko tullut ikävä ihmisiä joista kuuleekin jotain jonkun muunkin suusta? No, toisaalta todella hienoa tämäkin, että voi itse päättää mitä toiselle itsestään kertoo ja myös itse päättää mitä mieltä' toisesta on. Ymmärään kantasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      108
      4711
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3443
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2400
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1524
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1246
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1162
    8. 164
      1050
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1048
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe