Hyväveli-järjestelmä

Jos poliitikko, korkeassa virassa oleva herra töpeksii pahankerran, miksi häntä ei rankaista? Puolueensa ja em.järjestöön kuuluvat taputtavat selkään tyyliin "älä välitä, sä hoidat hommas hienosti. Jatka samaan malliin!" monet muut olisivat saaneet jo kenkää, tätä katsotaan "sormien välistä" ja saa "kaikkien" tuen. Mitä hittoa!? Eikö moraalilla ole nyky-yhteiskunnassa enää mitää merkitystä?
5281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Häntäheikit hyysäävät toinen toisiaan vrt Kanerva-Vanhanen -akselilla.
Häntäheikit valtaavat kirkon pääsiäismessun vrt Kntola-Kanerva -akseli paskanjauhannallaan.
Lisäksi Kataisen kaltaiset hampaattomat puoluejohtajat saavat hyvin pahaa jälkeä tukemalla Kanervaa ja unohtamalla,että kunnallisvaalitkin ovat jo tulossa.
Itse en aio Turussaa kokoomuslaista äänestää pitkällä tikullakaan vaan se olkoon Olavi,joka saa ääneni.

Äänestä

Siinä selitys, miksi tämä show jatkuu ja jatkuu viikosta viikkoon eikä Kokoomus tee päätöstä. Ikivanha hyvä veli -verkosto! Ike on sosiaalinen ja hänen syntymäpäivilleenkin oli kutsuttu kaikki vauvasta vaariin. Hänellä on niin paljon hyviä veljiä ja heihin hän luottaa.

Sen takia tämä hänen toimintansa on ollut mahdollista. Kenenkään muun kohdalla näin ei olisi toimittu. Vahvat voimat takana, vaikutusvaltainen miesverkosto jyllää.

Äänestä
  • Kansan, veronmakasajien, virkamiesten valtaisten palkkojen, etujen maksajien mielipide ei merkitse mitään. Pääministerin mielestä huono-osaiset saavat liikaa mediatilaa. 200 000 työtöntä, köyhät eleäkeläiset esimerkiksi pitäisi unohtaa ja puhua enemmän hyväosaisista. Niinkuin näin ei tehtäisi, hyvänen aika!

    Äänestä

On hyvä, että miehet puolustavat miehiä. Onhan naisille naisverkosto esim. eduskunnassa ja monessa mediassa on enemmistö naisia ja kaikki naistutkimus on naisten tekemää jne. Toivottavasti miehet huomaavat, ryhtyä ajamaan omaa etuaan paremmin tulevissa vaaleissa. Naisten määräilyt alkaa mennä jo liiallisuuteeen kun katellaan kaikkia nykyajan kieltoja ja tyhmiä määräyksi, jotka naiset on saaneet tasa-arvon nimissä aikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois! kirjoitti:

Jos poliitikko, korkeassa virassa oleva herra töpeksii pahankerran, miksi häntä ei rankaista? Puolueensa ja em.järjestöön kuuluvat taputtavat selkään tyyliin "älä välitä, sä hoidat hommas hienosti. Jatka samaan malliin!" monet muut olisivat saaneet jo kenkää, tätä katsotaan "sormien välistä" ja saa "kaikkien" tuen. Mitä hittoa!? Eikö moraalilla ole nyky-yhteiskunnassa enää mitää merkitystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu