Ylen rooli SDP:n mainostamisessa

Ylen rahoitustahan ollaan suunniteltu uudestaan, eli yksityistä rahoitus ollaan väläytelty. Tämähän tarkoittaa sitä, sitten Ylen punainenlinja siirtyy roimasti oikealla ja enää ei nähdä törkeitä lukujen vääristelyjä vaalien alla, kuten Niinistökin viime vaalien alla totesi tämän totuuden. Loppu tuloksena on siis se, että SDP (riistäjät) alkaa häviämään katukuvasta ja tätä tukee vielä sekin, että SAK:n jäsenmäärät ovat tippumassa. Tuleeko vihdoin vapaussodan sinetti!!!
8428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minen vain ymmärrä miten ihmisistä kertominen tekee YLEstä demarikanavan. Tietysti tulee ohjelmia, jotka kertovat vaikkakin heitteille jätetyistä vammaisista Bulgariassa, mutta myös hyväosaisten suomalaisten tarinoita. Eikai kokoomuslainenkaan halua heittää vammaisia katuojaan kuolemaan? Mainoskanavat ovat hyvin oikeistolaisia ja se saattaa sumentaa monen todellisuudentajun. Mainoskanaville tämä suotakoon, koska heidän tulonsa riippuu paljolti markkinataloudesta.
Yleisradion tehtävä onkin tarjota "riippumatonta" ohjelmistoa ja siinä se hyvin onnistuukin.
Sinulle neuvoksi, että otahan kiukkulasit päästä ja katsele YLEn kanavia hetken puolueettomalta kannalta. Unohda politiikka, aatteesi ja jopa televisiomaksu hetkeksi, niin uskon, että näkemyksesi Yleisradiosta hijalleen muuttuu.

Äänestä
  • Säkin voit ottaa lasit pois ja selittää minulle, että miksi Yle on vääristellyt kanatuslukemia viimeisen vaalien alla. Tää on just sosiaalipornoa pahimmillaan, Ylen tulisi tuoda kansan mielipide esille puhtaasti mutta muuttaa totuutta matkalla.

    Äänestä

  • Kyllä Ylen ja maikkarin politiikan toimittajat on demareita ja jos joku on epävarma, enemmistö pitää nekin aisoissa työpaikan menettämisen uhalla?
    Muistattehan Juha Pärssisen tv toimittaja pois potkittu...

    Äänestä

  • On demareita kirjoitti:

    Kyllä Ylen ja maikkarin politiikan toimittajat on demareita ja jos joku on epävarma, enemmistö pitää nekin aisoissa työpaikan menettämisen uhalla?
    Muistattehan Juha Pärssisen tv toimittaja pois potkittu...

    Ylen urheilutoimitukseen ei ole otettu kuin demareita.
    Tämän koki mm. Kari "Marja-Liisan kiusaaja" Mänty.

    Äänestä

  • SVP_ kirjoitti:

    Säkin voit ottaa lasit pois ja selittää minulle, että miksi Yle on vääristellyt kanatuslukemia viimeisen vaalien alla. Tää on just sosiaalipornoa pahimmillaan, Ylen tulisi tuoda kansan mielipide esille puhtaasti mutta muuttaa totuutta matkalla.

    En nyt muista kuka tuon gallupin teki, mutta YLE vain tilasi sen. Ei kukaan selväjärkinen väitä, että tuloksia tahalleen vääristeltiin. Tällaisissa kyselyissä sattuu olemaan vaan se virhemarginaali muutaman prosentin luokkaa suuntaan ja toiseen.

    Äänestä

ei hyydy, koska ei ne vasemmistolaisten agitaatiolle tai työsuhteille mahda mitään.

YLEn toimittaja-työntekijät ovat suurelta osin SDP-poliittisia tehtäviä, joihin pääsy vain jäsenkirjan tai toverin avustuksella.

Ylen herrasaaressa (suvisaaristossa), johon Ylen toimittajayläluokka muuten ajelee luparahoilla kustannetulla moottoripurrella, vietetään vielä monta iloista punakesää....

ja kansa maksaa viulut.

Äänestä
  • Kursseja YLE:n toimittajille pitää edelleen, STALINISTI Kaarle Nordenstreng.


    ett sillei

    Äänestä

Ylehän tunnetus vasemmistolaisten puolesta puhuja. Kuten ollaan huomat tästä uraalin perhonen teoksesta. Eikös siihenkin liuennut rahta Yle:lta toisin sanoen kansa rahoittaa punikkien sirkus huveja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SVP_ kirjoitti:

Ylen rahoitustahan ollaan suunniteltu uudestaan, eli yksityistä rahoitus ollaan väläytelty. Tämähän tarkoittaa sitä, sitten Ylen punainenlinja siirtyy roimasti oikealla ja enää ei nähdä törkeitä lukujen vääristelyjä vaalien alla, kuten Niinistökin viime vaalien alla totesi tämän totuuden. Loppu tuloksena on siis se, että SDP (riistäjät) alkaa häviämään katukuvasta ja tätä tukee vielä sekin, että SAK:n jäsenmäärät ovat tippumassa. Tuleeko vihdoin vapaussodan sinetti!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu