aivan hämmästyttävä

puolustuslausunto

Nyt on päästy Suomessa tilanteeseen, että Kokoomuksen ulkoministerin työskentelystä antaa puolustavia lausuntoja strippari Tuliainen. Iken asema ei näytä olevan kovin vahvalla pohjalla, sillä kaikkialla muualla vastaavat lausunnot herättäisivät vain hyvin suurta hämmästystä ja hilpeyttä.
Oliko Ike todella oikeasti niin typerä, sinisilmäinen ja hyväuskoinen kuin hän on itse väittänyt. Miten hän tosiaan pystyy hoitamaan ulkoministerin tehtävät, jos hän ei osaa valita edes huvitteluseuraansa.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Kanervan erityisavustaja Ministeri ehkä halusi pitää vapaapäivän/1135235167450

2

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainutkertainen

      Lihava muori oli ainoa vaihtoehto.

      • nyt on niin

        Nyt näyttää olevan niin, että Tukiaisella on jo enemmän poliittista painoarvoa ja sananvaltaa kuin itsellään ulkoministerillä. Strippari hämmentää Kokoomuksen soppaa miten tahtoo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      64
      4231
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      67
      4181
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      107
      2900
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      55
      2782
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1992
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1989
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1669
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      109
      1343
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1271
    Aihe