Kärpät finaalissa.Tappara oli vastaantulija Kärpille.Voitot 4-0 Kärpille.Ei jäänyt kyllä mitään epäselvää kumpi oli parempi.
Ilves oli pahempi vastustaja Kärpille kuin Tappara.
Ja lopuksi.Kumpikos porukka olisi Kärpille helpompi vastustaja?Jokerit vai Blues.
Kumpikin on tosi pahoja vastustajia. Mutta itse luulisin Bluesin olevan pahempi vastustaja Kärpille kuin Jokerit.
JEEEEEE!!!!!!!!
4
298
Vastaukset
- kärppäfani.
Blues olisi finaaleissa vaikeampi vastustaja.
- kumpi tulee
Mahtavaa! Tappara oli tosiaankin melkoisen pehmeä vastustaja. Ei jäänyt tässäkään sarjassa jossiteltavaa.
Oli finaalivastustaja kumpi tahansa, Kärpille se sopii. Vaihtelun vuoksi olisi mukava kohdata tietenkin Blues, mutta kyllä perinteiset Jokeri-kaatajaisetkin on hauskaa viihdettä...olet:)
Se on ihan sama kumpi vastaan tulee, MESTARUUS ON OULUN KÄRPPIEN...J-Ä-L-L-E-E-N!!!!!- Schicksal
Kiekko-Guru kirjoitti:
..olet:)
Se on ihan sama kumpi vastaan tulee, MESTARUUS ON OULUN KÄRPPIEN...J-Ä-L-L-E-E-N!!!!!TODELLA UPEETA, FINAALIPELIT HÄÄMÖTTÄÄ KULLASTA!
Täytynee joku peli mennä paikan päälle Raksilaan katsomaan....se hurmos, se huuto, se ihana fanclub, ai et on hienoo olla Kärppä fani.....yes. yes....Ei edes Blues, eikä Jokerit paina MITÄÄN!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv172291Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.461875- 321453
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141443- 1771163
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201063Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81948