Ike on asiallinen ministeri, terve ja viriili. Terveet ja viriilit haluavat joskus myös vierasta pesää, eikö niin? Ei siinä ole mitään väärää. Sillä ei ole merkitystä onko vierasta haluavalla oma vaimo tai tyttöystävä.
Myös ministerit ovat tavallisia ihmisiä jolla on haluja, ihan normaalia siis. Siksi pidänkin erityisen lapsellisena että jotkut ahdasmieliset viitsivät puhua virasta eroamisesta.
Uskon että näiden ahdasmielisten seksielämä ei ole vilkasta, arvelen että eivät saa juuri koskaan tai ollenkaan. Näin on helppo parjata naistenmiehiä kun kateus vaivaa.
Ei sekoiteta seksielämää ja ministerin virkaa toisiinsa.
Pidetään siis Ike virassa ja jatketaan elämää.
Ilkka on aito mies ja kunnollinen ministeri
10
478
Vastaukset
- Kissa*
... äänestetään eduskuntaan lisää "panomiehiä".
Emme elä enään 1800 luvulla. Nykyään saa / voi puhua seksistä ihan julkisestikin! - Riitta eduskunnasta
Jättäkää Kanerva rauhaan. Ilkka on kuningas, muut porukat siellä óvat jotain muuta, lähinnä kateellisia mutteivat uskalla myöntää sitä!
- Vahti
"Ei sekoiteta seksielämää ja ministerin virkaa toisiinsa"
Voi kun Ike olisi saanut tuon neuvon jo aikoja sitten.
Ei kyl tarttis lähettää firman kännykästä ykistyisviestejä (eikä ainakaan parisen sataa). Ja mikäs tää Viron juttu ny sitten olikaan? Eikös se mies saa palkkansa siitä että hoitaa tämäntyyppisiä tehtäviä? Ei tällanen käytös hirveän monessa maassa hyväksyttäisi!- ..jolla on halut
Ymmärrän mitä tarkoitat.... mutta silloin kun on pikku vipinää elämässä, elämä maistuu paremmalta ;=D
Ike maistaa juuri tätä herkkua, minä olen valmis suomaan sen hänelle, oli ministeri tai ei.
- Elämä ilman seksiä on perse...
Toivon todellakin kun olen itse Ilkan ikäinen että vielä jaksan jahtaa "kissaa" kuten vielä nyt jaksan. Ihan sama onko henkilö naimisissa vai seurusteleeko. Naisten pitää kiinnostaa, jos eivät, silloin pitää hakeutua tohtorille!
- olevien
haukkuminen PUNIKEIKSI voi auttaa.
- olevat
ja punikit vaietkoon! Tämä on laki.
- Kotipesä, vieraspesä
Oletkos sinä jonkun miehen kotipesästä vai vieraasta pesästä peräisin? Olisiko asialla väliä? Jos sinun on ihan pakko olla noin pimeä, niin älä kuitenkaan viettele muita omaan pimeyteesi.
- miehen
kotipesästä? Onko nyt vain homous sallittu.
- millään tavalla
auta Kanervaa ... pikemminkin päinvastoin.
Samanlaiset oksettavat pervoilijat ja petturit, omaan pesään paskantajat puolustavat toisiaan.
Kanerva erotkoot virastaan, on häpäissyt Suomea jo ihan tarpeeksi. Nyt riittää meille rehellisille Suomalaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5252514Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial512207Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2032158Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle101463Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191450Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip491343- 971318
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621131Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise911096Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?6931035