Erittäin ihana ohjelma perjantai -iltaisin tuo :isän syli.
Joka kerta se koskettaa minua syvälle ja saan tuntea myös rakentuvani ohjelmasta.
Lapsuuden kipeät asiat jotka monia ihmisiä tänäkin päivänä sitoo ,pastori Jack frost käsittelee hyvin omakohtaisella tavalla!
MIkään muu ohjelma maailmassa ei ole vaikuttanut minuun niin paljon kuin tuo ohjelma.
Suosittelen.
Se tulee uusintana lauantai aamuisin.
isän syli
2
721
Vastaukset
- Paula
Kiitän myös minä TV7:aa, kun lähettävät Isän Syli -ohjelman uusintana nyt vuonna 2012.
Samoin minä koin, kun katsoin 1. osan tästä sarjasta, että Jack Frost puhuu täysin kokemuksesta ja antaumuksella. Hän on osunut sellaiseen asiaan, joka on arka asia monien elämässä, mutta josta voi päästä vapauteen ja saada rohkeuden elää jatkossa onnellisena ja tyytyväisenä Jumalan lapsena.
Tästä isän osuudesta lapsen elämän kohtaloihin myöhemmässä elämässä on omakohtaistakin kokemusta, kun nyt parikymppisten lasteni kanssa käyn läpi heidän kipujaan, jotka vääränlainen isän asenne ja käytös heitä kohtaan on saanut aikaan. Kiitos Herralle, että Jack Frost on uskaltanut alkaa kertoa oman elämänsä kokemuksia julkisesti, auttaakseen muita. - rec
mites vääränlainen vaimon asenne miestä kohtaan haloo, aina syyttelyä kuulla ,vaikka mitä tekee ja auttaa kyl naisetkin sukat ja muuta jättää sekaisin ei vain miehet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512274- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471339Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31800Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647