isän syli

rakentunut

Erittäin ihana ohjelma perjantai -iltaisin tuo :isän syli.
Joka kerta se koskettaa minua syvälle ja saan tuntea myös rakentuvani ohjelmasta.
Lapsuuden kipeät asiat jotka monia ihmisiä tänäkin päivänä sitoo ,pastori Jack frost käsittelee hyvin omakohtaisella tavalla!
MIkään muu ohjelma maailmassa ei ole vaikuttanut minuun niin paljon kuin tuo ohjelma.
Suosittelen.
Se tulee uusintana lauantai aamuisin.

2

721

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paula

      Kiitän myös minä TV7:aa, kun lähettävät Isän Syli -ohjelman uusintana nyt vuonna 2012.
      Samoin minä koin, kun katsoin 1. osan tästä sarjasta, että Jack Frost puhuu täysin kokemuksesta ja antaumuksella. Hän on osunut sellaiseen asiaan, joka on arka asia monien elämässä, mutta josta voi päästä vapauteen ja saada rohkeuden elää jatkossa onnellisena ja tyytyväisenä Jumalan lapsena.
      Tästä isän osuudesta lapsen elämän kohtaloihin myöhemmässä elämässä on omakohtaistakin kokemusta, kun nyt parikymppisten lasteni kanssa käyn läpi heidän kipujaan, jotka vääränlainen isän asenne ja käytös heitä kohtaan on saanut aikaan. Kiitos Herralle, että Jack Frost on uskaltanut alkaa kertoa oman elämänsä kokemuksia julkisesti, auttaakseen muita.

    • rec

      mites vääränlainen vaimon asenne miestä kohtaan haloo, aina syyttelyä kuulla ,vaikka mitä tekee ja auttaa kyl naisetkin sukat ja muuta jättää sekaisin ei vain miehet

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      112
      1103
    2. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      36
      864
    3. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      57
      839
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      767
    5. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      78
      694
    6. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      39
      686
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      14
      619
    8. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      23
      580
    9. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      4
      576
    10. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      16
      567
    Aihe