päätöksetjotka ovat johtaneet kuntien alennustilaan. ns. vapaehtoiset kuntaliitokset merkitsee sitä, että valtio ostaa puoluepolitikkojen möhläytset.
haminassa lama on syvempi kuin valtakunnallinen yleinen alamäki on.
mikko mäenpää 31.3-08 stte aamu TV-ssä kierteli vastausta , valtio ostaa
13
815
Vastaukset
- Menisi valtion
Tai minkä tahansa muun kunnan valvontaan niissä ei voi olla ainakaan huonompaa johtoa.
- TIETÄÄ ASIAN
mistä puhuu
- istumalla
hamina kuuluu pelastettaviin
virkamiehet eivät menetä mitään tienaavat kun jätkät jää työttömäksi - haminassakin
varmasti tietää teollisuustyöntekijät
jätkät ovat kyykyttäneet suomen - eelää
istumalla kirjoitti:
hamina kuuluu pelastettaviin
virkamiehet eivät menetä mitään tienaavat kun jätkät jää työttömäksiputsataan kaikki muut...
punkut perkele,,, vallankahvassa
- SAK:n touhuista
viikonv. asuntomyynti ilmoituksissa komeilee haminassa myyntiin tulleet omakotitalot ja muut as-kiinteistöt.
- syyllinen
kuoleeko haminasta viimeisetkin työpaikat
- paljonkaan
kuuluvat lähtevän balkkaninmaihin siellä leipää on halvemmalla
- ihmisten syrjinnästä
paljonkaan kirjoitti:
kuuluvat lähtevän balkkaninmaihin siellä leipää on halvemmalla
missä ovat piiat/rengit
pesulassa,tehtaissa esim. pesukonetehtaalla,atrialla ja muissa ruanvalmistamoissa, päiväkodissa, jne...
ennen perheet elivät omaa elämäänsä! kotoa lähti maailmalle "perheen-näköisiä "ihmisiä.nyt kotona on lähes jokainen"maailman-näköinen"! kulttuuri on köyhtynyt, ympäristö-ja ilma on saastunut!
Ihmiset pitävät kynsin hampain kiini eduistaan. Mahdolliusuuksien ,palvelujen ja tuotteiden vähetessä ensimmäiseksi kärsivät ihmiset joilla on huonoin elintaso. Vahvimmat,rikkaimmat ihmiset ovat vastuussa ympärijtön-ja ilmaston saastumisesta, sillä he ovat käytträneet palvelut-ja tuotteet joidan tuottamiseksi maapallon luonnonvarat ja ilmasto onuhrattu.
- kipuiluja
mammuttitaudin johdosta
josta kärsivät työttömät ja sairaat eniten - KORRUPTIO JYLLÄÄ
Voitaisko nyt suoraan sanoa,että korruptoitunut puoluepolitiikka on meilläkin niinkuin muuallakin kansainvälisen mafian väline.
Kun julkaistiin joku vuosi sitten tutkimusn korruptiosta maailmassa,kuultuani uutisen totesin, "ai niin titkälle on korruptiossa päästy,että Suomen hyvä tulos sopii puolustukseksi vallitsevaan tilanteeseen",aiemmin on nimitetty meikäläisissä porukoissa tapaa konsensukseksi ja lehmäkaupoiksi!
Vallan säilyttämiseksiseksi kunnallisvaaleiss SDP-KOKOOMUS & KEPU akselilla on aloitettu kamppanjat yhteiskunnan varoillaja kuntatalouksien varoilla. - pelastuuko Suomi?
metalli sekaisin, korruptio paljastuu ,
ammattiliitot hukkuvat omaan ää kk kk ää nn ss ää
voi hyvänen aika EIVÄTKÖ LISTAT TOIMI ?????,- MINUA
sotkeudutte omiin saappaisiinne
liittonne pj. mäenpää yritti kampäkkiä itselleen puheenjohtajana liittokokousta lahestyttäessä huomenta-suomi TV-mainoksksi viritetyllä esiintymisellään.ja taas oman liittonsa asiat k u r a l l a..
voi voi teitä "kovat-pojat"
vaihtaisitteko inhimilisiä tunteita tuntevien ihmisten tavoille ???
vaihtaisitteko etuoikeutettujen vallan palvelemaan i h m i s y y t t ä.
se saataisi sinustakin ,metallimies,tuntua turvallisemmalta ja lämpimämmältä?
ei tarvitse olla kovaa poikaa riittää kun noudattaa t o t u u t t a!!!
se tuo rauhan ,ja riittävyyden tunteen itsekunkin meidän sydämiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507975Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662259Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2322178- 1461746
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251243Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511233Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1081135Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65842Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58790Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7744