Kirjoittanut: vittu, 6.8.2003 klo 17.53
>"haista vittu senkin provo.Et omista edes mopoa,kaverisi kertoivat.Ja tiensivuun vain mennään kuselle,eikä runkkaamaan.Tien sivu on vain sitävarten että,siellä ihaillaan ohikiitäviä autoja ,eikä ryppyistä esinahkaa.
Vastaa "<
Tässä ääripäätä edustava kommentti kateellisesta halpiskuskista tälläkin palstalla. Toki ymmärrän, että suuri Volvo saattaa aiheuttaa joillekin kansalaisille vahvojakin tunteenpurkauksia.Iso Volvohan ei ole ihan joka pojan saatavilla. Tämä jos mikä nostaa meidän eliittiautoilijoiden itsetuntoa.
>"haista vittu senkin provo.Et omista edes mopoa,kaverisi kertoivat.Ja tiensivuun vain mennään kuselle,eikä runkkaamaan.Tien sivu on vain sitävarten että,siellä ihaillaan ohikiitäviä autoja ,eikä ryppyistä esinahkaa.
Vastaa "<
Tässä ääripäätä edustava kommentti kateellisesta halpiskuskista tälläkin palstalla. Toki ymmärrän, että suuri Volvo saattaa aiheuttaa joillekin kansalaisille vahvojakin tunteenpurkauksia.Iso Volvohan ei ole ihan joka pojan saatavilla. Tämä jos mikä nostaa meidän eliittiautoilijoiden itsetuntoa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
V70 puhut kyl niin paljon paskaa........
....-0-0=000,0
Siirryin äskettäin Saabin käyttäjästä Volvon käyttäjäksi, joiden syitä en perustele sen koommin. Sen sanon, että Saab palstalla puhutaan ASIAA.
RYHDISTÄYTYKÄÄ JA KESKITTYKÄÄ ASIAAN. ELIITTIAUTOILIJOILLE OMA PALSTA, JA Volvon omistajille oma, lukekaa rivien välistä.
Niin tuo kateus tuntuu olevan sinulla,- no en ihmettele kun oli itsellänikin yksi Volvo siinä ei ollut juuri muuta häiriötöntä paikkaa kuin Aisin-Warner automaattilaatikko. Minä en tunne minkäänlaista kateutta Volvoja kohtaan, ne ovat paremminkin ne ovat säälin tunteita. Tosi hyvän näköisiä kyllä tämänpäivän Volvot ovat mutta eihän niiden ajo-ominaisuuksia ja varsinkaan laatua voi joka autossa kehua. Minunkin tapauksessa myyvä liike sanoi että olen saanut maanantai kappaleen. Sanoin että pitäisivät tuon tehtaansa maanantaisin kiinni. Ja arvatkaa ottiko
kupooliin.Muuten V70 kielenkäyttösi on alle arvostelun niinkuin Volvon laatukin.Johtuisiko tuon volvon ja nimmarisi alkukirjaimista ?
Tyypillistä suomalaista peruskateutta paremmin menestyneitä kohtaan. Itse olen kovalla uurastuksella varmistanut nykyisen elintasoni. Autoni (VOLVO)on minulle välttämätön työkalu, sitä en laske varallisuuteeni vaikka kyse onkin merkittävästä investoinnista mutta kun paljon ajaa työkseen haluaa vain parasta.
Nyt Jyväskylään!
Niin Jyväskylään , eipä siellä vovloja näe muuta kuin katsomon puolella, - ei ole kai ominaisuuksia eikä laatua sen vertaa. Ennenmuinoin Volvoillakin menestyttiin ja luotiin Volvon maine, - mutta nyt on niissä jousitus kovanpuoleinen ja laatu heikonpuoleinen , eikä ajo-ominaisuudetkaan häikäisevät ole.
Miksi yhdistät varallisuuden ja Volvon toisiinsa? Toivottavasti et ollut tosissasi, nimittäin ei kyllä kovin paljon tarvitse menestyä hankkiakseen Volvon. Volvo on kuitenkin perusauto kuten Volkkari, mutta samalla rahalla saa hienoja sähkölaitteita vain hieman enemmän. En moiti Volvon ajo-ominaisuuksia, se on varmasti hyvä auto ajaa ja varsinkin töissä, mutta älkää pitäkö menestymisen vertauksena Volvon hankkimista.
Se niin on, että jos toisen ajokki(merkistä riippumatta)suurta kateutta herättää, niin itsetutkistelun paikka peilin edessä taitaa olla tarpeen. Ja varsinkin jos tämä kateus purkaantuu sillä tavoin kuin täällä suomi 24h "räkytys" palvelussa on nähtävillä.
Kyllähän se on niin että kun autoista puhutaan niin Volvo on KOPPIMOPO
vm 80 omistaja ja purnaa ny ku nyk. corollan pellit alkaa ruostuun, tai nissani piiputtaa, vedä jätkä handuun...
Oli tuo pehmeä Volvo 90 -lukua ja on vaihdettu 345.000:- markan Bemariin ja nyt alla vielä mukavampi auto. Jos ajat tosiaan Volvolla niin otan osaa. Tunnut olevan tosiaankin kielenkäytöstäsi päätellen kovin kyllästynyt autoosi.
Volvohan tuotti persnettoa jonka takia myivät henkilöautotuotannon Fordille, nyt Ford on sitä vuorostaan myymässä sitä edelleen, eihän paskantuotanto kannata. Et tietenkään usko tosiasioita, näin vain on.