Tietääkö setä jotain mitä me rahvas ei vielä tiedetä:
http://blogit.mtv3.fi/setaarkadia/
Kovin varmalta vaikuttaa... Saas nähdä.
http://blogit.mtv3.fi/setaarkadia/
Kovin varmalta vaikuttaa... Saas nähdä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
--->Näet: nyt tilanne alkaa olla se, että ei naureta pelkästään Kanervalle, nyt nauretaan jo koko kokoomukselle.
Tampereen punikkejakin on vielä jäljellä ja ne ovat naamioituneet porvareiksi Aamulehteen. Vai onko kyseessä Sasi-Tiura -koplan operaatio Kanervan syrjäyttämiseksi?
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/77084.shtml
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/77095.shtml
Väärä linkki punikkikampanjaan. Oikea:
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/77092.shtml
"Maanantai-illan tiedotustilaisuudessa Kanerva kiersi kysymykset mahdollisuuksistaan jatkaa ministerinä. Poissa olivat "tietenkään en eroa" -tyyppiset kommentit.
Kanervan väistely kertoo mitä todennäköisimmin siitä, että paineet eroamiseen ovat melkoiset. Ihme on, jos Kanerva pysyy ministerin pallilla vielä tämän viikon loppuun saakka.
Mari Kamaja "