Suomessa voi syttyä sisällissota Kanervan-Kataisen-Vanhasen klikin takia. Näitä ”hyvä-veli-bolsevikkeja” kannattavat fanaatikot ovat vaarallisia, koska he muodostavat hallituksen joukot. Ideologialtaan hallituksen joukot kannattavat "Putinin mediaa" eli poliitikot päättävät mitä media saa kertoa politiikoista ja poliittinen järjestelmä on Kokoomuksen ja Keskustan sekä RKP:n tuella haettu Valko-Venäjältä sekä Pohjois-Koreasta.
Länsimaista demokratiaa sekä kansanvallan tasa-arvoa kannattavat kansanjoukot ovat lukumääräisesti enemmistönä. Mutta he eivät ole yhtä tehokkaasti organisoituneet verrattuna hallituksen joukkoihin.
Sisällissota on alkamassa ja siitä tulee verisempi kuin vuoden 1918–19 tapahtumat...
Länsimaista demokratiaa sekä kansanvallan tasa-arvoa kannattavat kansanjoukot ovat lukumääräisesti enemmistönä. Mutta he eivät ole yhtä tehokkaasti organisoituneet verrattuna hallituksen joukkoihin.
Sisällissota on alkamassa ja siitä tulee verisempi kuin vuoden 1918–19 tapahtumat...
Vastaukset 9
Vanhimmat
Se ei näy vielä kunnallisvaaleissa kuin äänestämättä jättämisinä.
Seuraavissa eduskuntavaaleissa nähdään, minne kokoomuksen äänestäjät siirtyvät.
kaipa sinne kokoomukseenkin muutama "äijä" jää. Sitähän he hokevat, nykäset, keskiset sun muut. Äly ei vain riitä siihen, että sitä valtaa ei ole ilman äänestäjiä.
Kokoomus lasketaan alas mainitsemistasi syistä.
loistava esimerkki!
Olen samaa mieltä. Nythän alkajaisiks vois kaikki kansanesustajat rupee kertoo että kelle kaikille pistävät tekstiviesteja (tietenkin ainoastaan ne viestit jotka liittyy seksiin). Sen jälkeen pidettäi kalluppi siitä kuinka moni käy vieraissa. Jonka jälkeen kaikki kertois seksifantasiansa. Siinä sitä sais äänestäjä runkata ihan pelkällä ilta-sanomilla eikä tarvis aina ostaa niitä hevetin kalliita pornolehtiä. Ja kaikki naiskansanedustajat vois laittaa tamppooninsa esille niin saatas vähän verta tähän sisällissotaan.
Kommunisteja enään niin vähän. Osa ei viitsi edes töissä kulkue, raakkuu sosiaalituella.
Siinä meillä olisi sotaväki.
Joo! Suurinosa vahoista kommunisteistä on saanu sen verran rahaa, että niistä on tullu kapitalisteja. Siinä joutuu ampuu omiaan. Heh.
"Kommunistien" lisäksi on kaikki rehelliset kokoomuslaiset, sossut, keskustalaiset...ja mitä niitä on. Kaikki Suomen kristitytkin yhtyvät joukkoon.
Siinäpä onkin uljas joukko : )
Kyllä nyt rupes rikasta kirvesmiestä pelottaa. snnko mä kevyemmän kuoleman kun mun äiti on kumminkin köyhä ja isää en oo koskaan nähnytkään.
Vitsi mä en tienytkään että se katainenkin on käyny bylsimässä jotain vierasta kinkkua. No jo oli aika senkin päästä iken ja matin tavoille. Hi hii.
Ei,puhut höpöjä