Sunnuntaina 30.3. oli ainakin muutama trokari onnistunut livahtamaan muujien sisäänkäynnin kautta sisään. Koska paikka on hintava, tuli tälläinen ehdottomasti estää.
Lisäksi Pandaan oli pesiytynyt iso joukko ammattikauppiaita?
Pandatori
2
1132
Vastaukset
- Pandatoriin ihastunut
Pandatorillako muka iso joukko ammattikauppiaita. Tuon väitteen takana ei voi olla muuta kuin joku pelokas, kateellinen kirpputoriyrittäjä, joka on hermostunut Pandatorin huikeasta menestyksestä. Kuka vain voi käydä tarkistamassa tuon "ei enää kivan" omituisen väitteen paikkansa pitämättömyyden Pandatorilla.
Ei enää kivasta voisi tulla kiva, jos hän ymmärtäisi, että tuon kaltainen kateus ei palvele ketään. Koen, että Pandatori on menestyksensä ansainnut. Uskoisin, että Pandatorin suosion salaisuus on vertaansa vailla olevassa palvelussa. Siellä meidät otetaan huomioon niin myyjinä, kuin ostajinakin.
Jokainen joka tutustuu henkilökohtaisesti Pandatoriin tuskin ihmettelee sen suosiota. Ihmetystä voi sen sijaan aiheuttaa se, että kuinka paljon vilpitöntä panostusta tuon suosion takana on? :)- Kirppujori
Minulla ainakaan ei ole mitään syytä olla kateellinen, päinvastoin, itse entisenä yrittäjänä, tosin erialalla, osaan kyllä iloita toisen menestyksestä, koska yrittäjän arki ei ole aina se kaikista helpoin! Allekirjoitan silti tämän ammattikauppiaiden paikallaolon Pandakirppiksellä. Sinulle ihastunut tiedoksi että ammattikauppias on yhtäkuin trokari. Jos et ole tätä omituista väitettä huomannut siellä niin et ole varmaan koskaan aamuvarhaisella ollut paikan päällä? Ei trokarit enää aamupäivän jälkeen häiritse, kun tavarat on jo vaihtanut myyjää (huom. ei siis omistajaa)... Lue edellinen viestiketju aiheesta, jotta ymmärrät mistä trokareissa on kyse, ja jos et niin ota selvää!
On todella harmillista, että tällainen "uusi ammattikunta" on olemassa, koska kirpputorien hinnat nousevat juuri siitä syystä, sekä myynnissä olevien tavaroiden että myyntipaikkavuokrien.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h42726Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062541Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938