Onko teistä hyväksyttävää, jos alta puolivuotiaan isä juo viikonloppuisin vaikkapa perjantaina ja lauantaina. Pikku huppelissa siis ollaan ja otetaan olutta hissukseen vaikkapa 12 päkki päivään ja otetaan ihan rennosti.
Vaimo hoitaa enemmän lasta, koska kotona on päivät ja viikonloppuisin hoitaa enemmän myös, jotta minä saan rentoutua pitkän työviikon jälkeen, muttei pidä siitä, että juon.
Onko kenenkään miehellä juominen vähentynyt lapsen tulon myötä, vai saako juoda ihan niinkuin ennenkin? Tarkoitan nyt vain viikonloppuja. Käyn siis töissä, enkä ole mikään sosiaalipummi.
äipät hoi
isimys
0
99
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996174
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993072Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262135Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?881053Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784