Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kenties Ultimaalinen Totuus kokoasiasta

Eksyin tälle idioottien forumille kesän alkupuolella, valitettavasti. Nyt tämä tollona pidetty, järjellä varustettu henkilö taitaa lopettaa tämän pelleilyn. Sanonpa silti muutaman sanan.

Onko koolla väliä? Ultimaalinen totuus:
Peniksen koolla ei ole mitään väliä.

Perustelut:
Mikäli henkilö on niin kyvytön (heterojen kielellä "surkea sängyssä"), ettei kykene nauttimaan seksistä, ellei hänen sisällään ole noin sentin tarkkuudella oikean kokoinen esine, on ongelma erittäin helposti ratkaistu: mikäli penis ei nyt satu täyttämään huipputarkkoja laatukriteereitä, voi sisään laittaa jotain muutakin, esim. käden, jalan, pään, huilun, stiletin (vain alan harrastajille), pesäpallomailan, sukat, biljardipallon, sähköhammasharjan, taskukokoisen Koraanin, leivänpaahtimen... Maailma on esineitä pullollaan ja jokaiselle kitisijälle löytyy kyllä sopivaa sisään tungettavaa.

Jos äskeisestä heräsi kysymys, että hetkinen, sehän on ihan eri asia rakastella kaulimen, kuin ihmisen kanssa niin onnitteluni; olet sisäistänyt sen kauniin asian, että itsetyydytys muuttuu rakasteluksi vasta siinä vaiheessa, kun sitä haluaa tehdä rakkaan ihmisen kanssa.
Jos siis kokee ainoana tärkeänä seikkana sen, että siinä vierellä on rakas ihminen, ei sillä koolla ole todellakaan pienintäkään merkitystä. Todellisen rakastelun huumassa moisilla älyttömyyksillä ei ehdi, eikä halua päätään vaivata.

Eli: jos se koko on niin hirvittävän tärkeä asia jollekin, niin onhan silloin aivan yksi ja sama millä ruumiinosalla/esineellä homman tekee. Jos taas rakkaan ihmisen läheisyys on tärkeä asia, ei koolla ole pienintäkään väliä.

Täydellinen yhtälö.

Nyt siellä taas tietysti muuttui moni pieni pää punaiseksi, kun tällaisia juttuja menin kirjoittamaan - no, onnittelen sinua pienipäinen, kun kykenit näinkin pitkälle tätä viestiäni tavaamaan.
Ennen kuin kuitenkaan alat kitistä mitään, muista, että sinun tulisi perustella väitteesi jotenkin, jotta sillä olisi mitään arvoa.

Jos edellä esitetyn yhtälön toteaa järkeväksi, toteaa myös ihmisen järkeväksi. Jos taasen edellä esitetty yhtälö on "ighan täytä skeidaa!!!", todistaa sillä myös ihmisen täysin typeräksi ääliöksi.

Eikö?

Edelleen voin sanoa, että jos epätoivoiset mittailijat ja mittailevat lumput vaivautuisivat edes vähän keskittymään sisimpäänsä, löytäisivät he pian uusia ihmeellisiä asioita; koolla ei tosiaankaan ole väliä, kun kykenee saamaan orgasmin rakkaan ihmisen kanssa pelkällä katsekontaktilla ja keskittymisellä - suosittelen.

Nyt kuitenkin lopetan tämän kirjoittelun ja siirryn järkevämpiin ympyröihin = kävelylle ulos kauniiseen kesäiltaan.
Kirjoitin tämän ruikutukseni todella pikaisesti, jotenka valitan, jos se on jossain määrin epäselvää luettavaa.

Parempaa kesänjatkoa kaikille niille, jotka siihen pystyvät.

PS. Mitä mm. rintojen kokoon tulee, niin... Niin... Eikö se nyt ole itsestäänselvyys, ettei rintojen koolla ole mitään väliä - paitsi idiooteille.

:)
101268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olen sukupuoleltani nainen, ja mielestäni
kirjoituksesi oli TÄYTTÄ ASIAA!!
Nimenomaan RAKASTELUSSA olet rakkaan ihmisen
kanssa niin lähekkäin kuin voi olla; ei siinä tulisi mielenkään mitään eri elimien kokoja
mittailla...

Ja muutenkin, jos se peniksen koko on vaikka
yhdenillan jutuissa tärkeää, niin pitäkää
naiset lemmenlihaksistanne huolta..

Mutta rakkaus ja rakastelu kunniaan!! :)

Äänestä

Ihan järkevältä tuo sun kommenttisi kuullosti. Jos kyseessä on kaksi toisiaan rakastavaa ihmistä niin tuskin siinä on muutamalla sentillä on väliä.

Mutta, esim. yhdenyönjutuissa ei ole kyse "rakastelusta", vaan pelkästä eläimellisestä seksistä/panosta, jonka ainut tarkoitus on tuottaa maksimaalinen tyydytys puolin ja toisin, joten siinä koolla on merkitystä. Ja sen verran vielä, että vaikka ei olisi tippaakaan tunteita pelissä, niin kyllä toisen ihmisen kosketus on kuitenkin hiukan eriasia kuin esim. pesäpallomaila.

Äänestä
  • Mutta jos toisen ihmisen kosketus on edes hippusen tärkeä asia, on siinä silloin tunteita pelissä, eikö :)

    Voihan sitä siinä tapauksessa kosketella käsillä, vartalolla, kielellä, huulilla... vaikka sen eläimellisen yhdynnän hoitaisikin jollain esineellä, eikö :)

    Äänestä

  • Jaydee kirjoitti:

    Mutta jos toisen ihmisen kosketus on edes hippusen tärkeä asia, on siinä silloin tunteita pelissä, eikö :)

    Voihan sitä siinä tapauksessa kosketella käsillä, vartalolla, kielellä, huulilla... vaikka sen eläimellisen yhdynnän hoitaisikin jollain esineellä, eikö :)

    No ei se välttämättä tarkoita sitä että olisi tunteita pelissä vaikka toisen ihmisen kosketus olisi tärkeä asia, se on vaan fysiologinen ihmisen ominaisuus. Otetaanpa esimerkiksi vaikka parturissa käynti: Mä voin kyllä myöntää että jos leikkaaja sattuu olemaan hyvännäköinen nainen, niin hiusten/päänahan koskettelu tuntuu ns. "mukavalta", vaikka kyseisessä tilanteessa ei ole mitään tunteita pelissä.

    Kyllähän sen yhdynnän voi vaikka jättää kokonaan pois jos siltä tuntuu, mutta se nyt kuitenkin sattuu olemaan merkittävä osa seksiä, ja melkeinpä ainut asia mistä kummallekkin tulee samanaikaisesti tyydytystä. Kuitenkin suurimmalle osalle ihmisistä juuri yhdyntä on juuri sitä "perinteistä" seksiä, ja kaiken maailmam kielikikkailut sun muut ovat vain satunnainen mukava lisä seksiin (varsinkin yhdenyön jutuissa).

    Sulla taitaa olla vähän liian ruusuinen kuva seksistä, valitettavasti se on liha mikä puhuu nykypäivänä, ja kumppaneiden suhteen ollaan todella vaativia, varsinkin naisten puolelta.

    Äänestä

  • m24 kirjoitti:

    No ei se välttämättä tarkoita sitä että olisi tunteita pelissä vaikka toisen ihmisen kosketus olisi tärkeä asia, se on vaan fysiologinen ihmisen ominaisuus. Otetaanpa esimerkiksi vaikka parturissa käynti: Mä voin kyllä myöntää että jos leikkaaja sattuu olemaan hyvännäköinen nainen, niin hiusten/päänahan koskettelu tuntuu ns. "mukavalta", vaikka kyseisessä tilanteessa ei ole mitään tunteita pelissä.

    Kyllähän sen yhdynnän voi vaikka jättää kokonaan pois jos siltä tuntuu, mutta se nyt kuitenkin sattuu olemaan merkittävä osa seksiä, ja melkeinpä ainut asia mistä kummallekkin tulee samanaikaisesti tyydytystä. Kuitenkin suurimmalle osalle ihmisistä juuri yhdyntä on juuri sitä "perinteistä" seksiä, ja kaiken maailmam kielikikkailut sun muut ovat vain satunnainen mukava lisä seksiin (varsinkin yhdenyön jutuissa).

    Sulla taitaa olla vähän liian ruusuinen kuva seksistä, valitettavasti se on liha mikä puhuu nykypäivänä, ja kumppaneiden suhteen ollaan todella vaativia, varsinkin naisten puolelta.

    No totta puhuit siinä mielessä, että minulla on varsin ruusuinen kuva seksistä. Se taasen johtuu siitä, etten harrasta ollenkaan yhden yön juttuja sun muuta ******, sillä en ymmärrä mitä iloa niistä minulle olisi.
    Seksistä tuli minulle varsin ruusuista siinä vaiheessa, kun opin ymmärtämään mikä siinä on parasta ja tärkeintä; se on jotain mitä ei voi mitenkään yhden yön jutuista löytää.

    Nykypäivän maailmassa raha ja liha puhuu, mutta minun maailmassani ei. Senpä takia voin jälleen tästä siirtyä omien vaaleanpunaisten pilvenhattaroideni päälle nauttimaan rakkaan ihmisen ihanasta kosketuksesta :)

    Edelleen parempaa kesänjatkoa Sinulle :)

    Äänestä

Kirjoituksessasi oli paljon oikeaa asiaa, mutta ylimielinen asenteesi ei tuntunut miellyttävältä. Mikä sinä olet sanomaan, kenen kiinnostuksen kohteet ovat idioottimaisia? Olen huomannut, että monelle nämä kokokysymykset ovat todellinen huolen aihe, ja käsittääkseni yksi jos toinenkin on saanut tältä palstalta helpotusta epävarmuuksiinsa. Mitä ihmettä tällaisessa aiheessa on, kun keskusteluja käydään lihavuudesta, kauneudenhoidosta, bodauksesta ja ties mistä vaikka kuinka paljon? Aihe on edelleekin tabu, ja siksi myös pilkkaajia ja rehvastelijoita riittää. Kiinnostus omia sukuelimiä kohtaan ja sen täydellinen hyväksyminen on suuri askel kohti henkistä terveyttä. Ei esimerkiksi riitä, että kumotaan käsitykset itsetyydytyksen vahingollisuudesta ja häpeällisyydestä. Täytyy sisäistää, että se on hyödyllistä ja luonnollinen sukupuolielämän osa, joka voi rikastuttaa myös parisuhdetta. Sukuelimien ja niihin liittyvän lihaksiston harjoittaminen edistää terveyttä siinä missä muukin kuntoilu. Ja onhan esimerkiksi äskettäin lääketieteessä todettu, että usein tapahtuvat siemensyöksyt ehkäisevät eturauhasen syöpää, johon on moni ukko kuukahtanut. Ei siis mikään vähäpätöinen asia. Eikä iso- tai pienitissistenkään ole pahitteeksi huomata, että molemmille löytyy ihailijoita. Käyräkyrpäisetkin saavat tietää, etteivät ole yksin "ongelmineen". Näitä asioita pohtivien leimaaminen yksikantaan idiooteiksi ei ole reilua. Jo se, että olet itse ylipäänsä seurannut keskustelua, osoittaa, että asia kiinnostaa sinua. Olet siis itse idiootti oman määritelmäsi mukaan. Et minun.

Äänestä
  • Aivan niin! Idiootiksihan minä itse omissa määrittelyissäni itseni totesin. Mutta aivan ensimmäisenä ilmoitin, että nyt saa minun osaltani tämä pelleily riittää. Olen yhdessä aikaisemmassakin viestissä kehunut itseäni idiootiksi, kun täällä juttuja "innolla" lueskelen.

    Edelleen olen sitä mieltä, että keskustelut kauneudenhoidosta ja bodauksesta ovat yhtälailla idioottimaisia.
    Yleensä ottaen kaikki sellaiset elämää suuremmat aiheet mitä jostain Cosmopolitanin, Seiskan, Glorian sun muiden humppalehtien sivuilta löytyy, ovat mielestäni aivan idioottimaisia ja kenties jonkinlainen osoitus siitä, että länsimaisen, hyvinvoivan ihmisen maailmankuva on pahemman kerran kieroutunut.

    Jos joku varastaa minulta rahaa leipään, annan mielihyvin varastaa, mutta jos hän varastaa rahaa peniksenpidennysleikkausta varten, heitän mielelläni Amnestyn vuosiraportilla päähän.

    Siemensyöksyjen määrällä ei ole kylläkään mitään tekemistä sen KOON kanssa. Itsetyydytys on ihana asia...
    Äh... Idea kirjoituksessani oli yksiselitteisesti se, että on mielestäni ihmeellistä kun täysin turhilla asioilla pitää omasta elämästä tekemällä tehdä käsittämättömän hankalaa - onko asiat kenties sitten muuten niin hyvin, ettei ole parempaa tekemistä, kuin pumpata pölynimurilla penistään...

    Jos jostain asiasta omassa kehossani en pidä, on se tuo krooninen sairauteni, joka tekee jokaisesta päivästäni helvettiä. Mielestäni sellainen kannattaisi jokaiseen itsekeskeiseen tissikyrpävaahtoajaan istuttaa muistutukseksi siitä, kuinka helppoa heidän elämänsä on.

    Äänestä

  • Jaydee kirjoitti:

    Aivan niin! Idiootiksihan minä itse omissa määrittelyissäni itseni totesin. Mutta aivan ensimmäisenä ilmoitin, että nyt saa minun osaltani tämä pelleily riittää. Olen yhdessä aikaisemmassakin viestissä kehunut itseäni idiootiksi, kun täällä juttuja "innolla" lueskelen.

    Edelleen olen sitä mieltä, että keskustelut kauneudenhoidosta ja bodauksesta ovat yhtälailla idioottimaisia.
    Yleensä ottaen kaikki sellaiset elämää suuremmat aiheet mitä jostain Cosmopolitanin, Seiskan, Glorian sun muiden humppalehtien sivuilta löytyy, ovat mielestäni aivan idioottimaisia ja kenties jonkinlainen osoitus siitä, että länsimaisen, hyvinvoivan ihmisen maailmankuva on pahemman kerran kieroutunut.

    Jos joku varastaa minulta rahaa leipään, annan mielihyvin varastaa, mutta jos hän varastaa rahaa peniksenpidennysleikkausta varten, heitän mielelläni Amnestyn vuosiraportilla päähän.

    Siemensyöksyjen määrällä ei ole kylläkään mitään tekemistä sen KOON kanssa. Itsetyydytys on ihana asia...
    Äh... Idea kirjoituksessani oli yksiselitteisesti se, että on mielestäni ihmeellistä kun täysin turhilla asioilla pitää omasta elämästä tekemällä tehdä käsittämättömän hankalaa - onko asiat kenties sitten muuten niin hyvin, ettei ole parempaa tekemistä, kuin pumpata pölynimurilla penistään...

    Jos jostain asiasta omassa kehossani en pidä, on se tuo krooninen sairauteni, joka tekee jokaisesta päivästäni helvettiä. Mielestäni sellainen kannattaisi jokaiseen itsekeskeiseen tissikyrpävaahtoajaan istuttaa muistutukseksi siitä, kuinka helppoa heidän elämänsä on.

    En minä ainakaan tiedä, miten vaikeaa kaikilla lähimmäisilläni on. Mutta muillakin kuin sinulla, myös tällä palstalla, tuntuu olevan jostain syystä vaikeaa. Välistä avoin puhe auttaa, joskus on vain tyydyttävä kohtaloonsa. Jospa kaiken jaarituksen lopputuloksena itse kullekin selviäisi, että fyysiset erot ovat loppujen lopuksi vähäpätöisiä, ja onnen avaimet ovat aivan muualla. Siihenhän tämäkin foorumi tarpeettomana tyrehtyisi.
    Toinen näkökulma on, että elämän pikku turhuudet ovat, jos oikein syvälliseksi heittäytyisi, koko kultturin elinehto. Ja kulttuuri voi kunnolla kukoistaa vain vapauden ja suvaitsevuuden ilmapiirissä. Annetaan toistemme toteuttaa itseään omalla tavallaan, vaikka se meistä itsestämme tuntuisi naurettavalta. Vehkeidensä kanssa puuhastelevat tuskin vahingoittavat ketään, saattavatpa tuottaa toisille iloakin. Ja sehän on hyvä asia. Hullulla on halvat huvit, sanotaan. Tätä halvempaa on vaikea kuvitella. Itse kyllä pidän sitä parempana kuin esimerkiksi suvi-iltoina vesiskootterilla kaahailua.
    Aivan eri asia ovat nämä brassailumielessä teetettävät peniksen pidennysleikkaukset. Niistä en voisi olla yksimielisempi kanssasi. Ne ovat samaa maata kuin useimmat kasvojenkohotukset ja silikonirinnat. Sulaa hulluutta.

    Äänestä

  • Poilu kirjoitti:

    En minä ainakaan tiedä, miten vaikeaa kaikilla lähimmäisilläni on. Mutta muillakin kuin sinulla, myös tällä palstalla, tuntuu olevan jostain syystä vaikeaa. Välistä avoin puhe auttaa, joskus on vain tyydyttävä kohtaloonsa. Jospa kaiken jaarituksen lopputuloksena itse kullekin selviäisi, että fyysiset erot ovat loppujen lopuksi vähäpätöisiä, ja onnen avaimet ovat aivan muualla. Siihenhän tämäkin foorumi tarpeettomana tyrehtyisi.
    Toinen näkökulma on, että elämän pikku turhuudet ovat, jos oikein syvälliseksi heittäytyisi, koko kultturin elinehto. Ja kulttuuri voi kunnolla kukoistaa vain vapauden ja suvaitsevuuden ilmapiirissä. Annetaan toistemme toteuttaa itseään omalla tavallaan, vaikka se meistä itsestämme tuntuisi naurettavalta. Vehkeidensä kanssa puuhastelevat tuskin vahingoittavat ketään, saattavatpa tuottaa toisille iloakin. Ja sehän on hyvä asia. Hullulla on halvat huvit, sanotaan. Tätä halvempaa on vaikea kuvitella. Itse kyllä pidän sitä parempana kuin esimerkiksi suvi-iltoina vesiskootterilla kaahailua.
    Aivan eri asia ovat nämä brassailumielessä teetettävät peniksen pidennysleikkaukset. Niistä en voisi olla yksimielisempi kanssasi. Ne ovat samaa maata kuin useimmat kasvojenkohotukset ja silikonirinnat. Sulaa hulluutta.

    En sanonutkaan asioitani sillä mielellä, että minulla olisi jotain harmittomien kukkien kukkimista vastaan (toisin kuin minulla on kenties erästäkin harmillista kukkivaa - pujoa vastaan :).

    Tarkoitin nimenomaan sitä, että on sairaalloisen alhaista haukkua ihmistä esim. sellaisen seikan, kuin peniksen koon takia; vähän sama olisi haukkua ihmistä sen takia, että hän sattuu olemaan sairas.
    Tarkoitukseni oli sanoa, että rakastelu on täydellistä olipa siinä käytössä olevat lemmenlaitteet sitten minkä kokoisia hyvänsä. Asia voidaan todistaa.
    Halusin vain muistuttaa, ettei kenenkään itsetunnon pitäisi alentua sen takia, etteivät omat sukupuolielimet/rinnat/yms. sattuisi nyt juuri osumaan siihen vallalla olevaan kauneusihanteeseen (tai mikä ihanne se nyt ikinä onkaan).

    Jos joku saa henkilökohtaista mielihyvää peniksensä pumppaamisesta, on asia tietysti täysin ok. Tunnen itsekin henkilöitä, jotka sitä harrastavat: varsin mukavia tyyppejä sattuvat he olemaan.
    Mutta siinä vaiheessa, kun tunnetusti itsestään erittäin epävarmat teinit alkavat panikoida rintojensa/peniksensä koon takia, ollaan jo suoraan sanottuna vakavassa tilanteessa.

    Niin, minäkään en oikein pidä siitä, että rauhalliset luonnonlahdet tuhotaan kesäiltoina vesiskoottereiden siettämättömällä melulla :)

    Rauhallisempia kesäiltoja kuitenkin Sinullekin :)


    PS. Nimenomaan alussa mainitsemasi tilanne, että tälläkin palstalla vierailevilla henkilöillä on vaikeaa... Sitä vastaanhan minä yritin nimenomaan protestoida. Jos joku omista mitättömän pienistä fyysisistä poikkeavuuksistaan tulee tänne kyselemään, saaden valtaisan "pienellä/pienillä ei tee mitään" -vastausryöpyn, ei se häntä ainakaan auta ja silloin voidaan ajatella, että tämän palstan idea on täysin päälaelleen kääntynyt...

    Äänestä

  • Jaydee kirjoitti:

    En sanonutkaan asioitani sillä mielellä, että minulla olisi jotain harmittomien kukkien kukkimista vastaan (toisin kuin minulla on kenties erästäkin harmillista kukkivaa - pujoa vastaan :).

    Tarkoitin nimenomaan sitä, että on sairaalloisen alhaista haukkua ihmistä esim. sellaisen seikan, kuin peniksen koon takia; vähän sama olisi haukkua ihmistä sen takia, että hän sattuu olemaan sairas.
    Tarkoitukseni oli sanoa, että rakastelu on täydellistä olipa siinä käytössä olevat lemmenlaitteet sitten minkä kokoisia hyvänsä. Asia voidaan todistaa.
    Halusin vain muistuttaa, ettei kenenkään itsetunnon pitäisi alentua sen takia, etteivät omat sukupuolielimet/rinnat/yms. sattuisi nyt juuri osumaan siihen vallalla olevaan kauneusihanteeseen (tai mikä ihanne se nyt ikinä onkaan).

    Jos joku saa henkilökohtaista mielihyvää peniksensä pumppaamisesta, on asia tietysti täysin ok. Tunnen itsekin henkilöitä, jotka sitä harrastavat: varsin mukavia tyyppejä sattuvat he olemaan.
    Mutta siinä vaiheessa, kun tunnetusti itsestään erittäin epävarmat teinit alkavat panikoida rintojensa/peniksensä koon takia, ollaan jo suoraan sanottuna vakavassa tilanteessa.

    Niin, minäkään en oikein pidä siitä, että rauhalliset luonnonlahdet tuhotaan kesäiltoina vesiskoottereiden siettämättömällä melulla :)

    Rauhallisempia kesäiltoja kuitenkin Sinullekin :)


    PS. Nimenomaan alussa mainitsemasi tilanne, että tälläkin palstalla vierailevilla henkilöillä on vaikeaa... Sitä vastaanhan minä yritin nimenomaan protestoida. Jos joku omista mitättömän pienistä fyysisistä poikkeavuuksistaan tulee tänne kyselemään, saaden valtaisan "pienellä/pienillä ei tee mitään" -vastausryöpyn, ei se häntä ainakaan auta ja silloin voidaan ajatella, että tämän palstan idea on täysin päälaelleen kääntynyt...

    Kirjoitit: " Tarkoitin nimenomaan sitä, että on sairaalloisen alhaista haukkua ihmistä esim. sellaisen seikan, kuin peniksen koon takia; vähän sama olisi haukkua ihmistä sen takia, että hän sattuu olemaan sairas."
    Yhdyn sinuun täydellisesti tässä. Mutta vähäjärkisiä vittuilijoita piisaa joka lähtöön. Asiallinen keskustelu tästä aihepiiristä sen sijaan on omiaan hälventämään epävarmuutta ja pelkoa mm. omasta erilaisuudesta.
    Venyttelyt ja lypsämiset tekevät oikein hyvää genitaaleille, vaikka tulokset käsittääkseni vaihtelevat. Suurin etu koituu varmasti niille, joiden vehkeet ovat käytön puutteessa näivettyneet. Penispumppuihin suhtaudun suuresti epäillen enkä aio sellaisia kokeillakaan. Kaikkein parasta niin miehille kuin naisillekin on alapään lihasten säännöllinen treenaaminen. Se todella yksiselitteisesti edistää terveyttä ja seksuaalista tyydytystä.
    Hyvää ja pujotonta loppukesää sinulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaydee kirjoitti:

Eksyin tälle idioottien forumille kesän alkupuolella, valitettavasti. Nyt tämä tollona pidetty, järjellä varustettu henkilö taitaa lopettaa tämän pelleilyn. Sanonpa silti muutaman sanan.

Onko koolla väliä? Ultimaalinen totuus:
Peniksen koolla ei ole mitään väliä.

Perustelut:
Mikäli henkilö on niin kyvytön (heterojen kielellä "surkea sängyssä"), ettei kykene nauttimaan seksistä, ellei hänen sisällään ole noin sentin tarkkuudella oikean kokoinen esine, on ongelma erittäin helposti ratkaistu: mikäli penis ei nyt satu täyttämään huipputarkkoja laatukriteereitä, voi sisään laittaa jotain muutakin, esim. käden, jalan, pään, huilun, stiletin (vain alan harrastajille), pesäpallomailan, sukat, biljardipallon, sähköhammasharjan, taskukokoisen Koraanin, leivänpaahtimen... Maailma on esineitä pullollaan ja jokaiselle kitisijälle löytyy kyllä sopivaa sisään tungettavaa.

Jos äskeisestä heräsi kysymys, että hetkinen, sehän on ihan eri asia rakastella kaulimen, kuin ihmisen kanssa niin onnitteluni; olet sisäistänyt sen kauniin asian, että itsetyydytys muuttuu rakasteluksi vasta siinä vaiheessa, kun sitä haluaa tehdä rakkaan ihmisen kanssa.
Jos siis kokee ainoana tärkeänä seikkana sen, että siinä vierellä on rakas ihminen, ei sillä koolla ole todellakaan pienintäkään merkitystä. Todellisen rakastelun huumassa moisilla älyttömyyksillä ei ehdi, eikä halua päätään vaivata.

Eli: jos se koko on niin hirvittävän tärkeä asia jollekin, niin onhan silloin aivan yksi ja sama millä ruumiinosalla/esineellä homman tekee. Jos taas rakkaan ihmisen läheisyys on tärkeä asia, ei koolla ole pienintäkään väliä.

Täydellinen yhtälö.

Nyt siellä taas tietysti muuttui moni pieni pää punaiseksi, kun tällaisia juttuja menin kirjoittamaan - no, onnittelen sinua pienipäinen, kun kykenit näinkin pitkälle tätä viestiäni tavaamaan.
Ennen kuin kuitenkaan alat kitistä mitään, muista, että sinun tulisi perustella väitteesi jotenkin, jotta sillä olisi mitään arvoa.

Jos edellä esitetyn yhtälön toteaa järkeväksi, toteaa myös ihmisen järkeväksi. Jos taasen edellä esitetty yhtälö on "ighan täytä skeidaa!!!", todistaa sillä myös ihmisen täysin typeräksi ääliöksi.

Eikö?

Edelleen voin sanoa, että jos epätoivoiset mittailijat ja mittailevat lumput vaivautuisivat edes vähän keskittymään sisimpäänsä, löytäisivät he pian uusia ihmeellisiä asioita; koolla ei tosiaankaan ole väliä, kun kykenee saamaan orgasmin rakkaan ihmisen kanssa pelkällä katsekontaktilla ja keskittymisellä - suosittelen.

Nyt kuitenkin lopetan tämän kirjoittelun ja siirryn järkevämpiin ympyröihin = kävelylle ulos kauniiseen kesäiltaan.
Kirjoitin tämän ruikutukseni todella pikaisesti, jotenka valitan, jos se on jossain määrin epäselvää luettavaa.

Parempaa kesänjatkoa kaikille niille, jotka siihen pystyvät.

PS. Mitä mm. rintojen kokoon tulee, niin... Niin... Eikö se nyt ole itsestäänselvyys, ettei rintojen koolla ole mitään väliä - paitsi idiooteille.

:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu