Tyhmääkin tyhmempi juttu oli antaa kenkää Kanervalle, Miehelle (huom. suuri alkukirjain)joka loi hetkessä uudet suhteet USA:n, suhteet jotka Tavja ja Eki-kaksikko ehti tuhota moneen kertaan!
Kohta ollaan Suuren ja mahtavan alusmaana ja kuokitaan tundraa Kiinan rajalla vankileireissä.
-Sehän on Halosen ja Tuomiojan perimmäinen tarkoitus!
Kohta ollaan Suuren ja mahtavan alusmaana ja kuokitaan tundraa Kiinan rajalla vankileireissä.
-Sehän on Halosen ja Tuomiojan perimmäinen tarkoitus!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kanerva sairaslomalla. Nyt se todistettu, kännykät ja silikonit terveysriski.
nimen yhä vielä USA:ssa? Hölön pölöä juttusi.
mitä hyötyä Kanervan tapaamiseta oli Ricen kanssa? Ensi vuonna Rice on jo unhoitettu. Valloissa oleva diplomaattikin haukkui Kanervan, niin, että se siitä!!! Uusi pääministeri on koulutettu ja fiksu.
harrastaa sellaista tekstailua, kuin Ike harrasti, vailla täysin mitään järkeä ja vastuuta.
Kun nyt siivoamaan aletaan,niin vuorossa on toinen
kokoomuksen mätämuna, Jaskari.
Mitenkähän tämä Tukiainen on mahtanut vastailla Kanervan viestihin? Raukkamaista rahastaa tällaisella, sekä ilmoitella viestejä julkisesti. Iltapäivälehdillähän ei ole tunnetusti mitään moraalia, nehän elävät tällaisilla jutuilla. Taitaa olla myös poliittista peliä takana. Kanervaa ei olisi tietenkään koskaan pitänyt valita ulkoministeriksi, mutta ikävä kenelle tahansa tällainen tuho. Ikävää, että hän joutui tällaisen raukkamaisuuden uhriksi.
Älä poju mussuta
Et tiedä futiksest mitään
onneksi kaikki paha saa palkkansa ja tympääntyneisyyttä politiikkaan koetetaan edes vielä estää. Missä kaikki valveutuneet? enää en äänestä K puolueita. Olen saanut tarpeeksi Suomen lapsellisista politiikoista. Ovat ensinnäkin vieneet luottamuksen, Halme ja Kanerva kaikki samaa...vain Iltalehtien palstoilla koko ajan...kuinka lapsellisen tyhmiä me äänestäjät sitten olemmekaan..ännestämme niitä jotka törmäilevät rumalla tavalla ja vielä eduskunnassa. Jos itse käyttäisin valtion työpuhelintani noin tekstareihin olisin varmaan jo kauan sitten saanut potkut. Mutta olen vain harmaa mato maan, en kuuluisa K kansanedustaja.
River heti takas
Friis voi mennä ja pian