Kun ennen swift-koodin muutosta vai onko siihenkin tullut muutoksia?
Onko iban tunnukset samat??
7
1771
Vastaukset
- Lontoon_trendit
iban koodi vastaa tilinumeroasi, ja swift pankkiasi. jos olet vaihtanut molempia, niin kyllä molemmat koodit ovat vaihtuneet. kysy (uudesta) pankistasi sen swift koodi.
Ilmeisesti kysyjä ei ole vaihtanut mitään, vaan Sampopankki vaihtoi SWIFT-koodiaan pääsiäisenä ja nyt kiinnostaisi minuakin tietää, vaihtuivatko samalla myös IBAN-koodit vai pysyivätkö ne ennallaan.
- jos auttaa
DABAFIHH
- Ei vastaa kysymykseen
Se, että kysymykseen, jossa tiedustellaan, onko IBAN-numero muuttunut, antaa vastaukseksi uuden swift-koodin (jonka kysyjä sitä paitsi jo kertoo tietävänsä) ei kyllä auta.
Alkuperäiseen kysymykseen vastauksena: Sampopankin bic/swift -koodi muuttui; iban-tilinumerot EIVÄT muuttuneet. - Lontoon_trendit
Ei vastaa kysymykseen kirjoitti:
Se, että kysymykseen, jossa tiedustellaan, onko IBAN-numero muuttunut, antaa vastaukseksi uuden swift-koodin (jonka kysyjä sitä paitsi jo kertoo tietävänsä) ei kyllä auta.
Alkuperäiseen kysymykseen vastauksena: Sampopankin bic/swift -koodi muuttui; iban-tilinumerot EIVÄT muuttuneet.Vai Sammon Swift muuttui nyt verkkopankkiuudistuksen myötä? Kiva kuulla siitä täällä Suomi24:sen keskustelupalstalla. Nimim. Pimennossa pidetty asiakas
- Etkö sinä saanut?
Lontoon_trendit kirjoitti:
Vai Sammon Swift muuttui nyt verkkopankkiuudistuksen myötä? Kiva kuulla siitä täällä Suomi24:sen keskustelupalstalla. Nimim. Pimennossa pidetty asiakas
Väitätkö todellakin, että sinulla on tili Sammossa, ja et ole saanut heiltä mitään tietoa tästä?
Minä sain, enkä edes asu Suomessa (en ole asunut yli 10 vuoteen).
Jo viikkoja sitten tuli kirje, jossa selitettiin, mitä muutoksia pääsiäisenä tapahtuu, ja selvästi kerrottiin myös tuo uusi swift/bic numero.
Jos et tosiaan ole saanut mitään tietoa, niin kannattaa kysyä Sammosta onko heillä varmasti oikea osoitteesi. - Lontoon_trendit
Etkö sinä saanut? kirjoitti:
Väitätkö todellakin, että sinulla on tili Sammossa, ja et ole saanut heiltä mitään tietoa tästä?
Minä sain, enkä edes asu Suomessa (en ole asunut yli 10 vuoteen).
Jo viikkoja sitten tuli kirje, jossa selitettiin, mitä muutoksia pääsiäisenä tapahtuu, ja selvästi kerrottiin myös tuo uusi swift/bic numero.
Jos et tosiaan ole saanut mitään tietoa, niin kannattaa kysyä Sammosta onko heillä varmasti oikea osoitteesi.Tarkastan Suomen osoitteestani olisiko sinne tullut postia. Soitan joka viikko Suomeen. Ehkä minulle on unohdettu kertoa, että postia on saapunut...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648